EZI-STEP ST – KROKOVÉ MOTORY S EXTERNÍM ŘÍZENÍM

Set krokového motoru bez zpětné vazby a driveru s pulzním řízením

Zobrazit menuSkrýt menu


EZI-STEP ST – KROKOVÉ MOTORY S EXTERNÍM ŘÍZENÍM

 • rychlost: 0 – 3000 ot/min
 • přídržný moment: 0,32 až 9 N.m
 • napájení: 24 VDC / 40 ~ 70 VDC pro vel. 86

 

Velikosti:  20 / 28 / 42 / 56 / 60 / 86

 • krokový motor s s externím driverem
 • pokročilé funkce polohování
 • možnost mikrokrokování
 • vysoké rozběhové momenty
 • externí driver (nutno řídit nadřazenou úrovní)
 • omezení vibrací motoru
 • identifikace poruch
 • cenově zajímavé řešení
Mikrokrokování a filtrace

Výkonné digitální zpracování signálu včetně propracovaných algoritmů provádí polohování  v krocích po 1,8 ° až 0.0072 °. Na rozdíl od tradičních krokových driverů  EZI-STEP-ST umožňuje velmi přesný pohyb.

 

Detekce ztráty kroku

Částečná detekce ztráty synchronizace motorem bez dodatečného externího čidla. Signálový procesor sleduje aktuální polohu rotoru na základě napětí a proudu (back-EMF), tímto měřením lze zjistit ztrátu synchronizace. Popsaná funkce se provádí při vysokých otáčkách (nad 300 ot / min).

Programové tlumení vibrací 

Driver EZI – STEP ST účinně potlačuje vibrace motoru propracovaným sw algorimem.

Toto umožňuje pracovat s vyšším rozsahem otáček motoru.

Identifikace závad

Driver EZI – STEP ST dokáže identifikovat nejen ztrátu kroku, ale také nesprávné fungování řídící jednotky. Pomocí bezpečnostního výstupu lze mnoho informací předat nadřazené řídící jednotce. Typ polachu lze také určit přímo z LED indikátoru, kterým je osazen driver.

Zapojení:

Nízká výstupní rychlost bez vibrací
Jde o demonstraci nízké výstupní rychlosti krokového motoru se zpětnou vazbou bez náznaku vibrací. Této vlastnosti je docílené pomocí zpětné vazby 10000 ppr a vyspělého řídící algoritmu. Tento pohon je velmi vhodný především pro kamerové aplikace.
Rotační stůl s bezpečnostní funkcí
Pomocí krokového motoru se zpětnou vazbou a driveru s pozičním řízením lze velmi elegantně realizovat rotační stůl bez ztráty kroku. Prakticky lze komunikovat s driverem pomocí digitálních vstupů a vyvolávat tak jednotlivé polohy při definované rychlosti (až 3000 ot/min). Lze také realizovat bezpečnostní funkce.
Vysoká rychlost polohování, statická poloha bez vibrací
Technologie EZI-Servo je unikátní díky vysokorychlostnímu zpětnovazebnímu řízení které je realizováno optickým enkodérem (10000 ppr) a driver s 32 bitovým DSP procesorem. Na videu lze vidět rychlé polohování (až 3000 ot/min) bez ztráty kroku. Výstupní hřídel je při statické poloze absolutně bez vibrací a při vychýlení se vrátí zpět do požadované polohy.
Řemenový pohon
Krokový pohon Ezi-Servo je velmi vhodný pro řemenové lineární pohony. Technologie Ezi-Servo umožňuje vysokou dynamiku bez ztráty kroku. Pro naše zákazníky standardně zpracujeme technický i cenový návrh složený z motoru, převodovky, polohovacího systému a driveru.
Šroubový lineární pohon
Spojením krokového motoru Ezi-Servo s kuličkovým šroubem dostanete přesný a dynamický polohovací systém za bezkonkurenční cenu. Pro mnoho aplikací je technologie Ezi-Servo vhodnější než klasický sychronní motor (servo motor).
Vysoká přesnost a opakovatelnost
Krokové motory disponují enkodérem s rozlišením až 30000 pulzů na jednu otáčku. Díky tomu je chod výstupní hřídele naprosto plynulý a přesný. Zpětnovazební řízení s enkodérem zajišťuje vysokou opakovatelnost.
Synchronizace
Drivery Ezi-Servo lze jednoduše synchronizovat pomocí RS485. Díky vysokorychlostním DSP procesorům lze velmi  rychle synchronizovat několik krokových motorů. Toto řešení je nejenom elegantní, ale také levné.
Komunikace
Standardní komunikacepro  Ezi-Servo je RS485. K pohonům Ezi-Servo dodáváme i interface pro PROFIBUS, DEVICE NET a CC Link. Jsme tak schopní dodat řešení pro komunikace s požadovaným PLC.