TRAKČNÍ DC MOTORY

Trakční DC motory Metalrota jsou určeny především pro aplikace s náročnými podmínkami vyžadujícími velký rozběhového moment

Zobrazit menuSkrýt menu


TRAKČNÍ DC MOTORY

  • výkon: 300 W až 15 kW
  • krouticí moment: 5 až 100 N.m
  • napájení: 12 V až 96 V

DC motory od Metalroty jsou určeny především pro trakční aplikace, ve kterých jsou náročné podmínky pro použití těchto motorů a vyžadují velkou flexibilitu jak při poskytování vysokého rozběhového krouticího momentu, tak i optimálního výkonu při vysokých rychlostech.

Podle druhu aplikace můžeme dodat rozdílné typy vinutí:

– permanentní magnety (pro jednoduché a levné aplikace)

– svorkovnice se čtyřmi napájecími terminály (nejčastěji určeny pro elektrickou trakci)

– čtyři derivačně buzené terminály (vhodné pro AGV aplikace)

– čtyři sériově buzené terminály (zřídka používány pro elektrickou trakci, ale jednodušší z hlediska prototypů a schopnosti dodávat vysoké rozběhové momenty)

– dva terminály sériově/kompaundně/derivačně buzené pro aplikace s ozubenými čerpadly.

dc2Izolace motoru třídy F je možná díky izolovanému vodiči třídy H Superior, který má tepelnou odolnost až 210°C. Kromě toho je stator zušlechtěn epoxidovými laky a pryskyřicí, které zvyšují pevnost a odolnost při teplotách až do 155°C.

Podle typu motoru jsou k dispozici kartáče z elektrografitu nebo metalgrafitu v závislosti na charakteristice motoru. Jsou umístěny ve snadno přístupných šachtách motoru pro snadnou údržbu.

Kartáčové držáky se vyznačují čtyřmi postranními kovovými pouzdry, které zajišťují kolmý kontakt mezi kartáči a komutátorem.

 

Dvojitě zapouzdřená kuličková ložiska se vyznačují vnitřní mazáním, od významných dodavatelů, jako je NSK a NTS.

Tyto vysoce kvalitní komponenty byly vybrány tak, aby byla zajištěna flexibilita použití motoru potřebná na pohon trakčních systémů. Díky nim mohou motory určené pro krátkodobý pracovní chod splnit náročné zatížení (např. zdvižné aplikace).

Naše DC motory jsou speciálně navrženy pro bateriový provoz vozidla:

– od 12 V až 96 V

– od 300 W do 15 kW jmenovitého výkonu

– Elektromagnetická brzda: motory Metalrota mohou být vybaveny elektromagnetickými brzdami s krouticím momentem od 5 N.m až do 100 N.m, případně se stupněm krytí IP65

– Motory lze dodat se stupněm krytí od IP20 do IP54

– Naše výrobky jsou vyráběny v souladu s IEC a s platnými evropskými normami.

– Stupeň vibrací (EN 60034-14 IEC 60034-14): vibrace motoru jsou zcela eliminovány díky přesnému vyvážení rotoru dle normy DIN ISO 8821 až do jmenovitých otáček.

– Naše výrobky jsou vyráběny v souladu s EN 60034, IEC 60034 a nařízením REACH 81907/2009 / CE, RoHS (95/2002 / CE + 65/2011 / ES), ustanovením o ochraně životního prostředí.

 

Na vyžádání je k dispozici následující volitelné příslušenství:

– Tepelná ochrana a detektory opotřebení

– Inkrementální / absolutní enkodéry

– Tachogenerátory

– Stykače

 

Nejčastěji používaná data o motorech lze najít v katalogovém listu. Standardní příruby jsou obvykle vyráběny v rozměrech B14 a B5 v souladu s IEC normou, ale na vyžádání jsme schopni vyrobit i různé typy motorů:

– hřídele s pero-drážkou, speciální a zakázkové příruby, patkové provedení

– Napětí, výkon a otáčky se volí podle typu aplikace

 

Je zřejmé, že mnohé z těchto elektromotorů mohou být spojeny s našimi trakčními soustavami, jako jsou hnací nápravy, diferenciály, ozubená čerpadla nebo převodkami z naší produkce.

dc5

 

dc4

3D modely k tomuto motoru jsou na vyžádání na info@raveo.cz

Trakční motory Metalrota

Ve videu lze vidět praktickou aplikaci při využití trakčních motorů Metalrota. Zde byly použity pro elektrický vysokozdvižný vozík.