Ezi-STEP II EtherCAT 4X

Řídící jednotka pro krokové motory (1~4) bez zpětné vazby s komunikací EtherCAT

Zobrazit menuSkrýt menu


Ezi-STEP II EtherCAT 4X

 • rychlost: 0 – 3000 ot/min
 • přídržný moment: 0,016 až 2,4 N.m
 • napájení: 24 VDC

 

Velikosti:   20 / 28 / 42 / 56 / 60

 • Systém Ezi-STEP II EtherCAT 4x tvoří hybridní krokový motor bez zpětné vazby a externí řídicí jednotka, jenž disponuje inteligentním řízením a průmyslovou sběrnicí EtherCAT.
 • Řídicí jednotka s EtherCAT sběrnicí se chová jako slave modul s podporou aplikační vrstvy protokolu CANopen a implementací EtherCAT (CoE – CANopen over EtherCAT) podle profilu zařízení pro elektrické pohony CiA402.
 • Rozhraní EtherCAT poskytuje vysokou komunikační rychlost 100 Mbit/s v plně duplexním provozu. Díky tomu má systém minimální prodlení a přesnou synchronizaci vzájemně propojených pohonů.
 • Řídicí jednotka má pokročilé funkce polohování a řízení rychlostí včetně možnosti referování na snímač či mechanickou překážku (Homing mód).
 • Systém Ezi-STEP II EtherCAT 4x podporuje tyto poziční módy: řízení polohy profilu (Profile Position Mode – PP), řízení homingu (Homing Mode – HM) a řízení cyklické synchronní polohy (Cyclic Synchronous Position Mode – CSP)
 • Plynulý rotační pohyb je dosažen už od 0,2 ot/min.
 • Možnost navýšení proudu motoru až na 150 % jmenovité hodnoty nastavením parametru běhového proudu (objekt 2007h – Run Current).
 • Možnost krátkodobého navýšení proudu motoru při rozběhu až na 350 % jmenovité hodnoty proudu (objekt 2008h – Boost Current).
 • Možnost vzájemného sesíťování až 65 535 dalších jednotek (os) s jedinečnou IP adresou u každé řídicí jednotky.
 • Schopnost detekce poruchových stavů.
 • Krokové motory vel. NEMA 17~24 mohou být doplněny o elektromagnetickou brzdu -BK.

Klíčové vlastnosti:

 • Externí zapouzdřený kontrolér s integrovanou sběrnicí EtherCAT
 • Možno ovládat po sběrnici EtherCAT 4x podle profilu zařízení CiA402
 • Stabilní systém bez oscilací
 • Redukce tepla a úspora energie
 • Vylepšený průběh krouticího momentu v celém spektru otáček


Síťově řízené krokové motory po sběrnici EtherCAT

Ezi-STEP II EtherCAT 4x představuje systém se sběrnicí EtherCAT a vysokorychlostním připojením 100 Mbit/s v plně duplexním provozu. Celý systém se chová jako slave modul s implementovaným profilem zařízení pro elektrické pohony CiA402. Tento systém podporuje 3 poziční módy a to Profile Position Mode (PP), Homing Mode (HM) a Cyclic Synchronous Position Mode (CSP).


Žádné ladění parametrů

Dokonce i systémy, které používají automatické ladění (auto-tuning), vyžadují po nainstalování a oživení stroje ruční doladění parametrů, zejména pokud se v zařízení používá více než jedna nezávislá osa.

To znamená, že systém Ezi-STEP II EtherCAT 4x je optimalizován pro danou aplikaci a připraven pracovat ihned po vybalení z krabice.

Systém Ezi-STEP II EtherCAT 4x využívá jedinečných vlastností při řízení krokových motorů, čímž eliminuje tyto těžkopádné kroky a poskytuje programátorovi velmi výkonný servo systém, aniž by ztrácel čas s komplexním nastavováním.

Ezi-STEP II EtherCAT 4x se hodí zejména pro aplikace s menší tuhostí zátěže (například pro pásový a kladkový systém), které občas vyžadují konvenční servo systémy s objemnou a drahou převodovkou pro potlačení setrvačnosti zátěže.

Ezi-STEP II EtherCAT 4x lze také výjimečně použít pro aplikace s vysokým zatížením a vyšší dynamikou.


Redukce tepla / úspora energie

Ezi-STEP II EtherCAT 4x automaticky řídí proud motoru podle aktuálního zatížení. To znamená, že redukuje proud při nízkém zatížení a naopak jej zvyšuje při větším zatížení.

Optimalizací proudu motoru je dosaženo snížení tepla a úspory energie, resp. nízké spotřeby systému.


Navýšení krouticího momentu

(zvyšování napětí motoru a proudové nastavení)

 

Ezi-STEP II EtherCAT 4x zesiluje napětí dodávané krokovému motoru prostřednictvím interního DC-DC převodníku. Díky tomu se navyšuje krouticí moment ve vysokých rychlostech.

Navíc lze nastavit a posílit běhový proud až na 150 %, čímž se zvýší krouticí moment při nízkých otáčkách.

Průběh krouticího momentu tak může být vylepšen přibližně o 30 % v celém rozsahu otáček.


Žádné vibrace a oscilace

Konvenční servomotory přejíždí svou cílovou polohu a snaží se jí korigovat reverzováním otáček, což se děje zejména v aplikacích s vysokým zesílením.

Tento jev převládá zvláště v systémech, kde je odtržení nebo statické tření výrazně větší, než dynamické tření. Cílem je snížit zesílení, což ovlivňuje přesnost nebo použít polohově řízený systém Ezi-STEP II EtherCAT 4x.

Ezi-STEP II EtherCAT 4x využívá jedinečných vlastností krokových motorů a díky tomu dokáže zablokovat hřídel v požadované cílové poloze, aniž by došlo k překmitům mimo žádanou polohu.

Tato funkce je užitečná zejména v aplikacích, jako je výroba nanotechnologií, polovodičů, kamerové systémy a inkoustový tisk, v nichž by oscilace a vibrace systému mohly být problémem.


Vysoký krouticí moment

Ve srovnání s běžnými krokovými motory a drivery dokáže systém Ezi-STEP II EtherCAT 4x udržovat vysoký krouticí moment v poměrně velkém spektru otáček. To znamená, že Ezi-STEP II EtherCAT 4x nepřetržitě pracuje bez ztráty pozice při 100% zatížení. Na rozdíl od konvenčních driverů s mikrokrokováním využívá Ezi-STEP II EtherCAT 4x vysoký kontinuální krouticí moment ve vyšších rychlostech pohybu díky inovativnímu a optimálnímu řízení proudu fáze.

 

Pro tento produkt není konfigurátor k dispozici.

3D modely k vyžádání na info@raveo.cz