Ezi-SERVO II Plus-E MINI

Kompaktní set krokového motoru se zpětnou vazbou a driveru s komunikací ETHERNET

Zobrazit menuSkrýt menu


Ezi-SERVO II Plus-E MINI

 • přídržný moment: 0,016~2,4 N.m
 • rozlišení enkodéru: 4000 / 10000 / 16000 / 20000 pulzů/ot.
 • Přípustná okolní teplota: 0°C~+55°C
 • napájecí napětí: 24 VDC

 

Velikosti:

NEMA 8 (20×20 mm)   / NEMA 11 (28×28 mm) /
NEMA 14 (35×35 mm) / NEMA 17 (42×42 mm) /
NEMA 23 (56×56 mm) / NEMA 24 (60×60 mm)

Klíčové vlastnosti:

 • Externí zapouzdřený kontrolér s integrovanou sběrnicí Ethernet
 • Stand-alone systém s vnitřní logikou bez potřeby ovládání nadřazeným PLC
 • Poziční tabulka s až 256 polohovacími profily
 • Jednoduché grafické prostředí bez složitého programování
 • Zpětnovazební systém s uzavřenou smyčkou a vysokým rozlišením
 • Stabilní systém bez oscilací
 • Rychlá odezva
 • Redukce tepla a úspora energie
 • Vylepšený průběh krouticího momentu v celém spektru otáček

Síťově řízené krokové motory po sběrnici Ethernet

Prostřednictvím Ethernet komunikace lze z PC nebo PLC ovládat až 254 řídicích jednotek (os). Systém Ezi-SERVO II Plus-E MINI používá daisy-chain topologii s řetězovým zapojením jednotlivých řídicích jednotek skrze vestavěný Ethernet HUB. Veškeré polohovací příkazy jsou nastavovány přes síť a uloženy v interní paměti ROM jako parametry. Knihovny DLL jsou poskytovány pro programování v operačních systémech Windows 2000/XP/7/8/10.


Funkce poziční tabulky

Poziční tabulka může být použita pro polohování ovládané digitálními vstupně-výstupními signály z nadřazeného systému. Můžete tak ovládat krokový motor napřímo výběrem řádku poziční tabulky, příkazem start/stop, spuštěním referování či jinými digitálními vstupy z PLC nebo PC. Mimo to mohou tyto nadřazené systémy monitorovat výstupní statusy jako např. In-Position (dosažení cílové polohy), Origin Search OK (dokončení reference), Moving/Stop, Servo Ready a ostatní digitální výstupní signály z příslušné řídicí jednotky. V poziční tabulce může být uloženo až 256 polohovacích příkazů, které mohou být nastaveny z PC.


Zpětnovazební systém s uzavřenou smyčkou

Ezi-SERVO II Plus-E MINI je inovativní zpětnovazební systém s uzavřenou smyčkou, který pro monitorování aktuální polohy používá optický inkrementální enkodér s vysokým rozlišením.

Zpětná vazba enkodéru umožňuje systému Ezi-SERVO II Plus-E MINI vyhodnocovat aktuální pozici každých 50 mikrosekund. Díky tomu dokáže řídicí jednotka Ezi-SERVO II Plus-E MINI eliminovat ztrátu pozice či kroku a zajistit přesné polohování.

Jako příklad uveďme konvenční krokový motor s řídicí jednotkou, který může kvůli náhlé změně zatížení ztratit krok, zatímco Ezi-SERVO II Plus-E MINI automaticky koriguje pozici pomocí zpětné vazby enkodéru.


Žádné ladění parametrů

Pro zajištění výkonnosti stroje, plynulého chodu, eliminace poziční chyby a nízké hladiny šumu vyžadují konvenční servo systémy v prvotní fázi ladění zpětnovazebních parametrů (např. proporcionální, integrační a derivační složky) jako výchozí krok pro dosažení stabilního chování systému.

Dokonce i systémy, které používají automatické ladění (auto-tuning), vyžadují po nainstalování a oživení stroje ruční doladění parametrů, zejména pokud se v zařízení používá více než jedna nezávislá osa.

Ezi-SERVO II Plus-E MINI disponuje pokročilou zpětnovazební kontrolou polohování a algoritmem, které dohromady eliminují potřebu zdlouhavého ladění parametrů vyžadované u konvenčních zpětnovazebních servo systémů.

To znamená, že systém Ezi-SERVO II Plus-E MINI je optimalizován pro danou aplikaci a připraven pracovat ihned po vybalení z krabice.

Systém Ezi-SERVO II Plus-E MINI využívá jedinečných vlastností při řízení krokových motorů se zpětnou vazbou, čímž eliminuje tyto těžkopádné kroky a poskytuje programátorovi velmi výkonný servo systém, aniž by ztrácel čas s komplexním nastavováním.

Ezi-SERVO II Plus-E MINI se hodí zejména pro aplikace s menší tuhostí zátěže (například pro pásový a kladkový systém), které občas vyžadují konvenční servo systémy s objemnou a drahou převodovkou pro potlačení setrvačnosti zátěže.

Ezi-SERVO II Plus-E MINI lze také výjimečně použít pro aplikace s vysokým zatížením a vyšší dynamikou.


Redukce tepla / úspora energie

Ezi-SERVO II Plus-E MINI automaticky řídí proud motoru podle aktuálního zatížení. To znamená, že redukuje proud při nízkém zatížení a naopak jej zvyšuje při větším zatížení.

Optimalizací proudu motoru je dosaženo snížení tepla a úspory energie, resp. nízké spotřeby systému.


Žádné vibrace a oscilace

Konvenční servomotory přejíždí svou cílovou polohu a snaží se jí korigovat reverzováním otáček, což se děje zejména v aplikacích s vysokým zesílením.

Tento jev převládá zvláště v systémech, kde je odtržení nebo statické tření výrazně větší, než dynamické tření. Cílem je snížit zesílení, což ovlivňuje přesnost nebo použít polohově řízený systém Ezi-SERVO II Plus-E MINI.

Ezi-SERVO II Plus-E MINI využívá jedinečných vlastností krokových motorů a díky tomu dokáže zablokovat hřídel v požadované cílové poloze, aniž by došlo k překmitům mimo žádanou polohu.

Tato funkce je užitečná zejména v aplikacích, jako je výroba nanotechnologií, polovodičů, kamerové systémy a inkoustový tisk, v nichž by oscilace a vibrace systému mohly být problémem.


Hladké a přesné polohování

Systém Ezi-SERVO II Plus-E MINI tvoří vysoce přesný krokový motor, který je osazený inkrementálním enkodérem s rozlišením až 20 000 pulzů na otáčku.

Na rozdíl od konvenčního driveru s mikrokrokováním, provádí vysoce výkonný mikroprocesor (MCU) osazený na základní desce řídicí jednotky Ezi-SERVO II Plus-E MINI vektorové řízení a filtrování, které vytváří plynulé řízení rotace s minimálními zvlněním.


Rychlá odezva

Podobně jako u konvenčních krokových motorů, se dokáže Ezi-SERVO II Plus-E MINI okamžitě synchronizovat s řídicími pulzy (vstupními povely) a dosáhnout tak rychlé odezvy při polohování.

Ezi-SERVO II Plus-E MINI je optimální volbou, pokud je vyžadována stabilita v přídržné poloze a rychlé změny polohy na krátkou vzdálenost.

Tradiční servo systémy mají přirozenou prodlevu, tzv. čas ustálení mezi řídicími vstupními povely a výsledným pohybem kvůli neustálému monitorování aktuální polohy.


Vysoké rozlišení

Krokový motor systému Ezi-SERVO II Plus-E MINI je osazen vysoce přesným inkrementálním enkodérem s rozlišením až 20 000 pulzů na otáčku s možností 12 úrovní softwarového přenastavení.


Vysoký krouticí moment

Ve srovnání s běžnými krokovými motory a drivery dokáže systém Ezi-SERVO II Plus-E MINI udržovat vysoký krouticí moment v poměrně velkém spektru otáček. To znamená, že Ezi-SERVO II Plus-E MINI nepřetržitě pracuje bez ztráty pozice při 100% zatížení. Na rozdíl od konvenčních driverů s mikrokrokováním využívá Ezi-SERVO II Plus-E MINI vysoký kontinuální krouticí moment ve vyšších rychlostech pohybu díky inovativnímu a optimálnímu řízení proudu fáze.


Vysoká rychlost

Ezi-SERVO II Plus-E dobře funguje ve vysokých rychlostech bez ztráty synchronizace nebo poziční chyby. Schopnost tohoto systému průběžně monitorovat aktuální polohu umožňuje krokovému motoru generovat vysoký krouticí moment, a to i při 100 % zatížení.

Pro tento produkt není konfigurátor k dispozici.

3D modely k vyžádání na info@raveo.cz