TRAKČNÍ AC MOTORY

Asynchronní trakční motory (AC) od Metalroty jsou určeny především pro trakční aplikace, ve kterých jsou náročné podmínky pro použití těchto motorů

Zobrazit menuSkrýt menu


TRAKČNÍ AC MOTORY

  • výkon: 300 W až 15 kW
  • krouticí moment: 5 až 100 N.m
  • napájení: 24 V až 96 V

 

 

Asynchronní motory (AC) od Metalroty jsou určeny především pro trakční aplikace, ve kterých jsou náročné podmínky pro použití těchto motorů a vyžadují velkou flexibilitu jak při poskytování vysokého rozběhového krouticího momentu, tak i optimálního výkonu při vysokých rychlostech. Podle druhu aplikace můžeme dodat rozdílné typy vinutí:

– Optimální výkon při nízkých otáčkách pro vysoké rozběhové momenty a manipulační přesnost.

– Optimální výkon při vysokých otáčkách pro aplikace, ve kterých je hlavní činnost charakterizována převodem stroje.

– Optimální výkon při středních otáčkách, kdy je třeba nalézt kompromis mezi krouticím momentem a přenosovou rychlostí.

Izolace motoru třídy H je možná díky izolovanému vodiči třídy H Superior, který má tepelnou odolnost až 210°C. Kromě toho je stator zušlechtěn epoxidovými laky a pryskyřicí, které zvyšují pevnost a odolnost při teplotách až do 180°C.

 

Naše rychlostní snímače jsou odolné vůči vysokým teplotám, a mohou být snadno nahrazeny a instalovány ve většině našich výrobků. Každý motor je vybaven snímačem teploty Philips KTY84-130. Dvojitě zapouzdřená kuličková ložiska se vyznačují vnitřním mazáním od významných dodavatelů, jako jsou NSK a NTS.

 

Tyto vysoce kvalitní komponenty byly vybrány tak, aby byla zajištěna flexibilita potřebná elektrickým motorem. Díky nim mohou motory určené pro krátkodobý pracovní chod splnit náročné zatížení (např. zvedání).

 

Naše střídavé AC motory jsou speciálně navrženy pro bateriový provoz vozidla:

– Od 24 V až 96 V

– Od 300 W do 15 kW jmenovitého výkonu

– Elektromagnetická brzda: motory Metalrota mohou být vybaveny elektromagnetickými brzdami s krouticím momentem od 5 N.m až do 100 N.m, případně se stupněm krytí IP65

– Motory lze dodat se stupněm krytí od IP20 do IP65

– Naše výrobky jsou vyráběny v souladu s IEC a s platnými evropskými normami.

– Stupeň vibrací (EN 60034-14 IEC 60034-14): vibrace motoru jsou zcela eliminovány díky přesnému vyvážení rotoru dle normy DIN ISO 8821 až do jmenovitých otáček.

– Naše výrobky jsou vyráběny v souladu s EN 60034, IEC 60034 a nařízením REACH 81907/2009 / CE, RoHS (95/2002 / CE + 65/2011 / ES), ustanovením o ochraně životního prostředí.

 

 

Na vyžádání jsou k dispozici následující volitelné příslušenství:

– Tepelná ochrana

– Inkrementální/absolutní enkodéry

– Tachogenerátory

 

Nejčastěji používaná data o motorech lze najít v katalogovém listu. Standardní příruby jsou obvykle vyráběny v rozměrech B14 a B5 v souladu s IEC normou, ale na vyžádání jsme schopni vyrobit i různé typy motorů:

– hřídele s pero-drážkou, speciální a zakázkové příruby, patkové provedení

– Napětí, výkon a otáčky se volí podle typu aplikace

 

Je zřejmé, že mnohé z těchto elektromotorů mohou být spojeny s našimi trakčními soustavami, jako hnací nápravy, diferenciály, ozubená čerpadla nebo u převodovkami z naší produkce.

3D modely k tomuto motoru jsou na vyžádání na info@raveo.cz

Trakční motory Metalrota

Ve videu lze vidět praktickou aplikaci při využití trakčních motorů Metalrota. Zde byly použity pro elektrický vysokozdvižný vozík.