S-SERVO

Produkce řady S-Servo byla ukončena, nahrazena řadou Ezi-SERVO II

Zobrazit menuSkrýt menu


S-SERVO

 • rozlišení enkodéru: 50000 pulzů/ot
 • přídržný moment: 0,8 – 9 Nm
 • rychlost: 0 – 3000 ot/min
 • napájení: 24 VDC

Velikost: 20 / 28 / 35 / 42 / 56 / 60

 

 

PRODUKCE TÉTO ŘADY KROKOVÝCH MOTORŮ BYLA UKONČENA. VYBERTE SI PROSÍM ALTERNATIVNÍ PRODUKT Z NAŠEHO PORTFOLIA –> Ezi-SERVO II

 

Ekonomická řada krokových motorů se zpětnou vazbou a driverem.

 • krokový motor s inkrementálním optickým snímačem a driverem
 • enkodér zaručuje přesné polohování bez ztráty kroku
 • pokročilé funkce polohování
 • úhel kroku až 0,0072°
 • vysoké rozběhové momenty
 • úspora energie redukcí proudového odběru
 • externí driver (nutno řídit nadřazeným systémem)
 • cenově zajímavé řešení

 

Zamezení ztráty kroku

Jelikož je aktuální poloha monitorována integrovaným enkodérem, je zabráněno výskytu ztráty kroku. Pokud je krokový motor přetížen tak signál alarmu je vyslán do nadřazeného systému. To umožňuje tomuto systému rozeznat ztrátu kroku motoru.

Ověřování žádané polohy

(Generování signálu žádané polohy)
Cílová poloha během zastavení motoru je detekována enkodérem a informace o poloze jsou zaslány do nadřazeného systému. Tímto způsobem je zajištěno dosažení přesné pozice bez ztráty kroku.

 

 

Snížení teploty a úspora energie

(Kontrola proudu v závislosti na aplikovaném zatížení)
Systém S-SERVO automaticky kontroluje proudový odběr motoru při aplikovaném zatížení. Tudíž vyzařovaná teplota motoru a jednotky je snížena na minimum a tím je dosaženo úspory energie.

Zpětná vazba

 

Ezi-servo je systém založený na spojení optického enkodéru s krokovým motorem a inteligentním řízením. Toto spojení pak zaručuje přesné polohování s rychlostí zpětné vazby 25 micro sekund.Tento systém je obzvláště výhodný při náhlé změně zatížení, čímž brání ztrátě synchronizace. Zpětná vazba tak dává uplně nové možnosti využití krokových motorů.

Jednoduchá implementace

Systém S-SERVO je jednoduše použitelný v aplikacích s proměnným zatížením, ve kterých díky své specifičnosti se tradiční servomotory setkávají s mnoha problémy. Díky inovativním metodám řízení S-SERVO nevyžaduje těžkopádné a zdlouhavé ladění jako vyžadují servomotory.

 

Žádné vibrace

Na rozdíl od tradičních servomotorů, S-SERVO zcela eliminuje vibrace hřídele. Po dosažení požadované polohy S-SERVO udržuje hřídel motoru úplně v klidu. Tato funkce je užitečná zejména při kontrole kamerových zařízení, kde přítomnost vibrací je vážným problémem.

Vysoké rozlišení

Rozlišení pohonu je dáno počtem kroků inkrementálního snímače. S-SERVO má standardní rozlišení optického enkodéru 50 000 pulzů na otáčku s možností až 16 úrovní nastavení.

Vysoký točivý moment

V porovnání s konvenčními krokovými motory systém EZI-SERVO systém umožňuje relativně vysoký výstupní moment v celém spektru rychlosti bez ztráty kroku.

Zapojení S-SERVO ST:

Zapojení S-SERVO MINI:

Konfigurátor k tomuto produktu není k dispozici.

3D modely na poptání na info@raveo.cz