II. generace krokových motorů Ezi-STEP II Plus-E se sběrnicí Ethernet - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

II. generace krokových motorů Ezi-STEP II Plus-E se sběrnicí Ethernet

Představujeme novou řadu hybridních krokových motorů řady Ezi-STEP II Plus-E s průmyslovou sběrnicí Ethernet a absencí zpětné vazby. Jedná se ve své podstatě o alternativu k systémům Ezi-SERVO II Plus-E se zpětnou vazbou, avšak použití nové řady Ezi-STEP II Plus-E je zaměřeno zejména na jednodušší aplikace nevyžadující přesné odměřování polohy.

Díky výkonnému mikroprocesoru zvládne externí řídicí jednotka aktualizovat PWM signál každých 50 μs a uživateli tak nabízí možnost velmi přesného nastavení mikrokrokování v rozsahu od 1,8° do 0,0072° (1/250 kroku).

Komunikační rozhraní Ethernet zabudované v řídicí jednotce poskytuje vysokou rychlost komunikace 10/100 Mbit/s v plně duplexním provozu a možností vzájemného sesíťování až 254 jednotek. Díky této sběrnici odpadá nutnost použití jakéhokoliv převodníku pro připojení k PC. Rodina krokových motorů Ezi-STEP II Plus-E je řízena prostřednictvím integrované poziční tabulky, do které lze přes PC nebo komunikaci nadefinovat vlastní polohovací profily. Do této poziční tabulky lze uložit až 256 polohovacích profilů a libovolně je spouštět přes sběrnici, popř. vstupními binárními signály s logickou úrovní 24 V.

 

                     

 

Systémy Ezi-STEP II Plus-E jsou dodávány v těchto 6 velikostech:

 

Od každé velikosti pro vás máme dostupné 2 až 4 statorové délky motoru, podle kterých se odvíjí krouticí moment. Na výběr je tak celkem z 18 různých modelů krokových motorů s přídržným krouticím momentem od 0,016 N.m až do 12 N.m. Ke všem velikostem motorů dodáváme také provedení s elektromagnetickou brzdou, která se montuje před motor a lze ji tak snadno vyměnit nebo doplnit ke stávajícímu motoru.

Krokové motory ve velikostech NEMA 17~NEMA 34 osazujeme přímými nebo úhlovými planetovými převodovkami APEX Dynamics. Napájení systému je stejnosměrné 24 VDC (pro velikosti motorů NEMA 8, 11, 17, 23, 24) nebo 40~70 VDC (pro velikosti motorů NEMA 34).

Hledáte něco podobného i pro svou aplikaci? Kontaktujte nás.
Další aktuality