Aktuality Archiv - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu

Nově uvedené produktové řady NG 250 a NG 1000 WO od výrobce Dunkermotoren přinášejí inovativní řešení pro širokou škálu aplikací. S vynikající radiální únosností, kompaktností a odolným robustním provedením nabízejí optimální výkon a spolehlivost ve vašich projektech. Zejména v projektech bateriových AGV vozíků.

Nábojová převodovka řady NG 250

Řada NG 250 od výrobce Dunkermotoren představuje špičkové řešení pro nejen pro AGV aplikace, které vyžadují vynikající radiální únosnost a spolehlivost. Klíčové vlastnosti řady NG 250 zahrnují:

Je tedy ideální volbou pro ty, kteří vyžadují spolehlivé a výkonné řešení s vynikající radiální únosností a možností přizpůsobení konkrétním potřebám. Bezkonkurenční kombinace těchto vlastností činí řadu NG 250 nezbytnou volbou pro mnoho průmyslových a technologických aplikací.

Nábojová převodovka řady NG 1000 WO

Řada NG 1000 WG od Dunkermotoren přináší vysokou radiální zatížitelnost a spolehlivost pro širokou škálu aplikací. S nosností až do 1 000 kg a možností volby materiálu obložení kola, poskytuje tato řada optimální výkon a odolnost. Díky prostorově úsporné montáži a maximálnímu točivému momentu při minimální celkové výšce je ideální pro aplikace s omezeným prostorem. Navrženo pro dlouhou životnost a životnost až přes 10 000 h, tato řada je nezbytnou volbou pro průmyslové a technologické aplikace, kde je klíčová vysoká kvalita a spolehlivost.

Neváhejte nás kontaktovat na info@raveo.cz a my vám poradíme s řešením právě pro vaši konkrétní aplikaci.

Mezi různými způsoby použití v zemědělství se převodované motory Transtecno hojně používají také v silech. Sila slouží ke skladování, manipulaci a dávkování sypkých materiálů ve formě prášku nebo granulí. Jsou zpravidla vybavena podávacím šnekem, který je ve většině případů poháněn převodovkou.

Funkcí tohoto pohonu je vytvořit mechanický pohyb potřebný k dávkování materiálu ze sila.

Nejčastěji používané převodovky v těchto aplikacích jsou ty v řadě Alu ve spojení s AC motory, zejména:

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na info@raveo.cz a my vám rádi poradíme s optimálním řešením pro vaše konkrétní aplikace.

S potěšením oznamujeme, že zbrusu nový vlajkový kombajn CR11 od společnosti New Holland Agriculture – Government & Fleet Sales získal ZLATOU MEDAILI na Agritechnica Innovation Awards 2023!

AGRITECHNICA Innovation Award‘ je jedním z předních ocenění v rámci mezinárodního zemědělského průmyslu. Uděluje se inovacím za praktické použití v reálném prostředí a podtrhuje hodnotu moderních zemědělských strojů pro zemědělství.

Hrdým dodavatelem lineárních pohonů pro tento kombajn je TiMOTION, který je dlouholetým partnerem společnosti RAVEO s.r.o..

Se svou širokou řadou vysoce výkonných aktuátorů určených pro průmysl a mimo jiné i pro zemědělskou techniku, je TiMOTION spolehlivým a dlouholetým partnerem Ravea, potažmo našich zákazníků.

Ať už jsou to lehké aktuátory TA2 a TA16, chytré aktuátory parametrizovatelné přes PC jako je MA2T, nebo výkonné průmyslové aktuátory MA2 a MA3, RAVEO je připraveno nabídnout Vám odpovídající produkt, šitý na míru Vaší aplikaci.

Zveme Vás na jedinečnou událost na poli průmyslové automatizace: nový Veletrh automatizace v Plzni.

Veletrh je páteří projektu Strojírenská inspirace a za cíl má představit progresivní technologie pro výrobu a zároveň propojit profesionály v daných tématech. Těšit se můžete nejen na náš RAVEO stánek, ale i na dvoudenní sérii přednášek, rozhovorů a diskuzí přímo na výstavní ploše.

Stěžejním prvkem akce je i networking, maximální možná výměna zkušeností, sdílení dobré praxe či know-how jednotlivých účastníků.

Více informací a pro získání volné vstupenky se zaregistrujte ZDE

Jednou z největších předností nového servopohonu AKD2G je integrovaný motion controller pro synchronizaci dvou os připojených do jednoho driveru. Pro dvouosé systémy driver disponuje jmenovitým výstupním proudem 6A pro každou osu. Pro jednoosý systém je v nabídce driver se 24A.

Plug-and-play kompatibilita s ovládacími prvky a hybridní jednokabelové připojení servomotoru zvyšuje efektivitu při zprovoznění systému. Podporuje různé zpětnovazební zařízení: standard SFD3 a HIPERFACE® DSL. Volitelné zpětné vazby zahrnují EnDat, BiSS, Sine/Cos, inkrementální encoder, resolver a další. Nabízí také 16 I/O, grafický displej 160 x 128 pixelů, slot na SD kartu.

V základu je servopohon vybaven dvoukanálovým zapojením bezpečnostního okruhu STO pro každou osu (až do SIL3/PLe).

Volitelně je k dispozici model s rozšířením I/O využitelných pro SafeMotion Monitor™ (SMM™), až do SIL3/PLe, který umožňuje měniči bezpečně se připojit k hlavnímu zařízení FSoE a zahrnuje následující bezpečnostní standardy:

Servopohony AKD2G jsou vybaveny těmito komunikacemi pro připojení do libovolného řídicího systému: EtherCAT®, FSoE, CANopen®, PROFINET® IRT a Ethernet/IP™.

Disponují největším výkonem v kombinaci s druhou generací servomotorů AKM2G, které nabízejí o 30 % vyšší výkon oproti motorům první generace o stejné velikosti. Jejich použití je vhodné tam, kde je nedostatek prostoru pro umístění většího pohonu.

Kontaktujte naše technické oddělení na info@raveo.cz a my vám rádi poradíme s optimálním řešením pro vaše konkrétní aplikace.

S potěšením oznamujeme, že naše partnerská společnost Hiteco provedla zásadní rozšíření své výrobní kapacity. Tento krok představuje významný milník v našem společném úsilí o poskytování špičkových technologických řešení v oblasti elektrovřeten.

Díky tomuto rozvoji Vám budeme schopni nabídnout ještě rychlejší dodací lhůty i servis.

Prohlédněte si naše rozsáhlé portfolio elektrovřeten: ZDE

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@raveo.cz. Rádi zodpovíme jakékoliv dotazy týkající se právě vaší konkrétní aplikace.

Rádi bychom Vás pozvali na akci RAVEO DAYS PRAHA 2024.

Nepromeškejte jedinečnou příležitost prohlédnout si na jednom místě novinky od společnosti RAVEO. Budete mít možnost setkat se s obchodními zástupci naší firmy a také techniky společnosti. Chybět nebude ani bohaté občerstvení či ochutnávka vín.

Akce se uskuteční v úterý 30.4. od 16:00 v pražském multifunkčním školicím centru Broomlovka.

Více informací včetně registrace naleznete ZDE

Jubilejní 30. ročník veletrhu AMPER je již za námi a my bychom chtěli poděkovat všem, kdo se zastavili u naší RAVEO expozice.

Bylo nám velkým potěšením se s Vámi osobně setkat, předvést naše produkty, pomoci s výběrem vhodného řešení pro vaše aplikace nebo si jen tak popovídat u hrnku dobré kávy o tom, jak jde život.

Nejvíce Vás z našeho sortimentu zaujaly krokové motory, šnekové převodovky, lineární jednotky od společnosti Yamaha nebo SCARA roboty.

V galerii níže můžete znovu nasát atmosféru veletrhu.

Tým RAVEO

Motory a převodovky nachází mimo průmysl časté užití i v zemědělském sektoru. Nejen na drůbežích a prasečích farmách – kde Transtecno dodává speciálně vyvinutá řešení, ale také pro chov dojnic.

Konkrétně ovládání oken ve stájích a chlévech je často svěřena šnekovým pohonům (CM/CL) v kombinaci s koncovým spínačem TOR-N. Tímto řešením lze jednoduše docílit plně autonomního otevírání a zavírání, bez nutnosti instalace dalšího příslušenství či snímačů.

Je toho však víc: nevábnou, ale velmi důležitou kapitolou, kterou je třeba v odvětví chovu skotu a dojnic otevřít, je čištění. Chlévy dnes mohou být vybaveny automatickými hrábly, nebo shrnovači hnoje, které jsou efektivně poháněny robustními pohony Transtecno. Toto řešení umožňuje instalaci technologie po celé délce budovy, díky čemuž je zajištěno automatizované shrnování hnoje a následná distribuce pro další zpracování.

Vzhledem k vysokým nárokům na výkon pohonné jednotky, přichází u těchto strojů na řadu litinové převodovky z řady IRON. K dispozici jsou provedení kuželočelní (ITB), čelní (ITH) a ploché (ITS).

Pro tyto i standardní průmyslové aplikace jsou převodovky řady IRON spolehlivé, úsporné a mnoha lety nasazení v reálných aplikacích ověřené řešení. Neváhejte nás kontaktovat s nezávaznou poptávkou na info@raveo.cz

 

Přesně za dva týdny se již po 30. otevřou brány veletrhu AMPER a RAVEO u toho ani letos nebude chybět.

Nenechte si ujít naše letošní novinky z oboru pohonné techniky, kterými budou například krokové motory se zpětnou vazbou, servotechnika, aktuátory, lineární osy a mnoho dalšího.

Budeme se těšit na setkání s Vámi nově na hale V, stánku 3.15.