Aktuality Archiv - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu

Automatizace balicích strojů zlepšuje efektivitu, zvyšuje produktivitu, zvyšuje spolehlivost procesu balení a snižuje náklady. Není divu, že v oblasti balení produktů zažívá boom. Ať už se jedná o vkládače mezivrstev, stroje na zakládání palet, delta roboty, systémy Scara nebo mobilní robotiku: Cykloidní převodovky zaujímají v tomto odvětví významné místo. Vyznačují se vysokou přesností a dynamikou, stejně jako vysokými převodovými poměry v kompaktním provedení, což je předurčuje k použití ve vysoce výkonných balicích strojích a plně automatizovaných balicích linkách. 

Cykloidní převodovky od společnosti Nabtesco se uplatňují ve všech fázích balicího procesu – ať už v primárním, sekundárním nebo terciárním balení. Zvláště žádané jsou převodovky se středními krouticími momenty až 3 200 Nm. Společnost nabízí také ekonomická řešení pro aplikace citlivé na hygienu v potravinářském a nápojovém průmyslu, zdravotnické technice a farmaceutickém odvětví. Kompaktní, vysoce výkonné převodové systémy se používají jak v servo osách balicích strojů, tak pro vnitropodnikovou dopravu pomocí automaticky řízených vozidel (AGV). 

Díky svému preciznímu portfoliu, rozsáhlému know-how a vysoké úrovni technických znalostí je Nabtesco ideálním řešením pro balící techniku. Vysoce výkonné cykloidní převodovky jsou zárukou efektivních a spolehlivých procesů a posouvají balicí stroje na vyšší úroveň. 

Výhody cykloidních převodovek: 

Kontaktujte naše technické oddělení na info@raveo.cz a my vám poradíme s optimálním řešením pro vaše konkrétní aplikace.

Představujeme stolní soupravu TEKaiir – nejnovější ergonomické řešení společnosti TiMOTION. Tato lehká stolní souprava je ideální pro střídání pracovních pozic vsedě a vestoje a nabízí pohodlí a funkčnost pro kancelářské i domácí použití. Díky jedinečnému rámu se dvěma motory zdědila oceňované vlastnosti řady TEK včetně spolehlivosti, bezpečnosti, snadné montáže a tichého provozu.

Lehká konstrukce stolní soupravy TEKaiir přináší revoluční změnu v procesu montáže. Předem smontované klíčové komponenty a kabely eliminují potřebu složitého nastavování, čímž uživatelům šetří drahocenný čas a problémy při sestavování. V několika málo krocích je sada stolu TEKaiir připravena k použití a umožňuje tak uživateli práci bez dalších prodlev.

Působivý výkon a funkce

Sada stolu TEKaiir s nosností 100 kg nabízí zajímavý výkon a funkce při zachování stability a bezpečnosti. Rychlost stolní soupravy se liší v závislosti na konfiguraci sloupků – 31 mm/s u dvoustupňového sloupku a 38 mm/s u třístupňového sloupku.

Kromě výkonu je stolní souprava TEKaiir navržena s ohledem na praktičnost. Díky spotřebě energie v pohotovostním režimu nižší než 0,1 W je i energeticky úsporná.

Přizpůsobte si zařízení TEKaiir pomocí širokého příslušenství tak, aby vyhovovalo různým potřebám uživatelů. Nabíječky USB (TFA1/TFA3) umožňují pohodlné nabíjení zařízení, zatímco antikolizní senzor (TCS1) zvyšuje bezpečnost detekcí překážek. Bezdrátová nabíječka (TWC) nabízí nabíjení zařízení bez nepořádku a eliminuje potřebu zbytečných kabelů.

 

Ohlédněte se spolu s námi za veletrhem MSV 2023 v Brně. V následujícím videu se dozvíte především o novinkách, které jsme prezentovali v rámci naší nabídky pohonné techniky.

Mezi nejvíce diskutované produkty patřili SCARA roboty YAMAHA díky velkému rozsahu zatížení i dosahu při zachování bezkonkurenční ceně. Představili jsme také novou generaci servomotorů AKMA od Kollmorgen, které mají zachované vysoké krytí IP69K, ale jsou cenově dostupnější díky tělu z hliníkové slitiny. Dalším produktem, který naše návštěvníky zajímal byl aktuátor Timotion v provedení T-SMART, které umožňuje individuálně nastavit díky parametrizačnímu SW parametry jako zdvih, sílu, koncové polohy či akceleraci.

 

V úterý 17.10. se uskutečnil galavečer s finalisty prestižní soutěže o nejlepší firmu Zlínského kraje. Ve zlínské Galerii Desítka se sešli zástupci deseti firem, které se probojovali až do finále – a my patříme mezi ně.

Porota ve svém rozhodování hodnotila ekonomické výsledky společností, odpovědnost vůči veřejnosti, životnímu prostředí, firemní plány i jejich podnikatelský příběh.

Každá ze zúčastněných společností dostala možnost krátké prezentace firmy. Za naši společnost se slova ujal jednatel Ing. Radek Kaňovský, který prezentoval vývoj a vize společnosti RAVEO s.r.o.

Velice si ceníme umístění ve finálové desítce. Ukazuje nám, že směr, kterým jsme se vydali, je správný a prospěšný.

Gratulujeme i všem ostatním, kteří se soutěže zúčastnili.

Více o soutěži firma roku: www.firmaroku.cz

Vážení zákazníci a obchodní partneři,

touto cestou bychom Vám chtěli poděkovat za návštěvu našeho stánku na MSV 2023 v Brně. Bylo nám velkým potěšením se s Vámi osobně setkat, předvést naše produkty, pomoci s výběrem vhodného řešení nebo jen tak u dobré kávy probrat, jak jde život.

Mezi nejvíce diskutované produkty patřili SCARA roboty YAMAHA díky velkému rozsahu zatížení i dosahu při zachování bezkonkurenční ceně. Představili jsme také novou generaci servomotorů AKMA od Kollmorgen, které mají zachované vysoké krytí IP69K, ale jsou cenově dostupnější díky tělu z hliníkové slitiny. Dalším produktem, který naše návštěvníky zajímal byl aktuátor Timotion v provedení T-SMART, které umožňuje individuálně nastavit díky parametrizačnímu SW parametry jako zdvih, sílu, koncové polohy či akceleraci.

Děkujeme!

Tým RAVEO

Společnost ZIMM po mnoho let dodává šroubové zvedáky pro četné aplikace v průmyslovém odvětví větrných turbín, a to jak pro jejich produkci, například na manipulaci s těžkým zařízením, i jako komponenty uvnitř větrných turbín a pro logistickou manipulaci s nimi. 

Můžeme nabídnout dvě řešení:

Výhody elektrických pohonů:

Je zde možnost konfigurovat a nechat si dodat kompletní systémy pohonů s odpovídajícími díly, jako jsou bezpečnostní řešení, spojovací hřídele, spojky, ložiskové konzoly pro otáčení a naklápění, příruby, motory a ochranná zařízení.

Pro návrh možného řešení pro vaši aplikaci nás neváhejte kontaktovat na info@raveo.cz

MSV v Brně se blíží, buďte u toho spolu s námi!

Nenechejte si ujít návštěvu našeho stánku, kde představíme mnoho novinek z pohledu pohonů, tak i dodavatelů.

Návštěvníci se mohou těšit na:

Těšíme se na setkání s Vámi na hale Vstánku 120.

Vstupenky na vyžádání na adrese: marketing@raveo.cz. Počet omezen.

Zdvižné převodovky neboli šroubové lineární polohovací mechanismy jsou velmi oblíbeným řešením pro lineární pohyb. Zdvižné převodovky najdou uplatnění v mnoha průmyslových aplikacích. Využívají se především díky vysokému zatížení, jednoduché konstrukci a nízké ceně.

Potřebujete pro vaše aplikace kompaktní zdvižné převodovky s hladkým povrchem o zdvižné síle až 2,5 kN? Námi nabízené převodovky ZIMM série GSZ-2 tyto parametry splňují. Kromě toho umíme navrhnout pro tento účel i odpovídající kuželovou převodovku.

Hlavní výhody převodovek série GSZ-2

Dodáváme v provedení s výsuvným trapézovým (varianta S) či statickým (varianta R) trapézovým nebo i kuličkovým šroubem.

Podrobnosti a výhody kombinace zdvižné a kuželové převodovky naleznete zde: Katalog ZIMM

Od roku 1987 nabízí společnost MecVel své know-how pro zařízení v lékařské a nemocniční oblasti zejména co se týče pokročilých technologií určených pro automatizaci a lineární pohyb. Hlavní činností společnosti je konstrukce a výroba elektrických lineárních pohonů, které transformují rotační pohyb motoru na pohyb lineární. Tedy zvedají, polohují, tlačí nebo táhnou břemena až do vyvíjené síly 200 000 N (20 tun). Řešení od společnosti MecVel se zároveň vyznačují vysokou účinností a nízkou hlučností, aby vyhovovala specifickým potřebám těchto odvětví.

Pozornost, kterou společnost věnuje konceptům energetické účinnosti a udržitelné výroby Industry 4.0, jí umožňuje umístit na trh vysoce výkonné elektrické lineární pohony, schopné optimalizovat jakýkoli pohyb, a to i v těch nejsložitějších aplikacích.