Servomotory KOLLMORGEN AKM s DRIVE-CLiQ - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Servomotory KOLLMORGEN AKM s DRIVE-CLiQ

Kollmorgen AKM servomotory jsou nyní k dispozici také ve verzi DRIVE-CLiQ. Motory tak mohou být využity plně s ovládáním Sinumerik bez jakýchkoliv dalších rozhraní. Servomotory AKM tak lze využít například v CNC strojích či jiných polohovacích aplikacích.

Již před několika lety vyvinul Siemens speciální ethernetové rozhraní DRIVE-CLiQ pro Sinumerik řízení. Kdokoli však chtěl použít např. motor od jiného výrobce, byl závislý na speciálním DRIVE-CLiQ rozhraní zpětné vazby. Tuto situaci se snaží zlepšit výrobce servomotorů KOLLMORGEN. Místo toho aby se používali interface rozhraní mezi DRIVE-CLiQ a nadřazenou úrovní tak Kollmorgen zvolil přímo integrované rozhraní DRIVE-CLiQ do servomotoru.

Výrobci strojů si cení AKM servomtorů zejména pro vysoký rozsah výkonů které poskytují a schopnosti provádět  úpravy pro optimální nastavení. Kollmorgen je jeden z prvních výrobců, kteří nabízí rozhraní DRIVE-CLiQ přímo integrované v servomotorech. Naši specialisté přes technologii servozesilovačů a řízení navrhli tuto technologii motorů s jedno-otáčkovými i více-otáčkovými enkodéry Heidenhain do AKM servomotorů velikostí AKM 4 ~ AKM 8.

Je tedy možné použít stávajících kabelů ze systému DRIVE-CLiQ – ve verzi M12. Kromě toho je také možné použít konektor specifikovaným zákazníkem.

 

Nabídku AKM servomotorů naleznete ZDE

 
Další aktuality