Přivítejte kolaborativní roboty! - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Přivítejte kolaborativní roboty!

Kolaborativní robot – cobot je robot uzpůsobený pro fyzickou interakci s lidmi ve sdíleném pracovním prostoru. To je hlavní rozdíl oproti klasickým průmyslovým robotům. Myšlenkou je, že robot ve spolupráci s člověkem je schopen udělat více práce, než robot nebo člověk samostatně.
Postupem času více a více robotických systému nahrazuje lidskou práci i na místech, kde použití robotů nebylo dříve možné. Ve výrobě je rostoucí potřeba integrovat roboty jako pracovní sílu pro jejich preciznost a neúnavnost. Tento trend ovlivní nejen velké továrny ale i malé a střední výrobny.
Využití pro tento typ robotů je celá řada, nejčastěji se jedná například o nakládání a vykládání, obsluhu strojů, montáž, paletizaci, balení, leštění, rozdělování a kontrolu kvality.
RAVEO je integrátorem kolaborativních robotů značky Hanwha, jedné z nejvýznamnějších světových firem v oblasti chemického, leteckého,  mechatronického a solárního průmyslu. Tito roboti vynikají prvotřídním průmyslovým designem (oceněno německou iF DESIGN AWARD), kompletní řadou tří typů a vynikajícím poměrem užitné hodnoty a ceny. Pro řešení potřeb zákazníků tak mohou sloužit modely HCR-3, HCR-5 a HCR-12. Model HCR-3 má neomezenou rotaci na koncovém kloubu, což je užitečné například při montážích, HCR-5 splňuje klasifikaci pro čisté prostory (dle ISO Cleanroom třídy 2), které jsou typické například v potravinářském, farmaceutickém nebo optickém průmyslu. Model HCR-12 má oproti srovnatelné konkurenci o 2 kg vyšší nosnost.
HCR-3

Neomezená rotace na konci kloubu
Užitečné zatížení 3 kg
Dosah 630 mm
HCR-5

Splňuje požadavky klasifikace čistoty dle ISO 2
Užitečné zatížení 5 kg
Dosah 915 mm
HCR-12

Velký rádius dosahu – ideální na nakládání/vykládání a paletizaci
Užitečné zatížení 12 kg
Dosah 1300 mm
Detailnější informace naleznete v sekci Kolaborativní roboti. Kontaktovat také můžete přímo naše specialisty na telefonním čísle +420 577 700 150 nebo na emailu info@raveo.cz.Další aktuality