Nová kombinace kompaktního pohonu DKM - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Nová kombinace kompaktního pohonu DKM

V měsíci červenci zařadil tradiční výrobce kompaktních pohonů, společnost DKM, do své produkce inovativní kombinaci pohonu složeného z 40W indukčního motoru a čelní převodovky řady P.

Stávající indukční motory o výkonu 40W bylo dosud možné smontovat pouze s čelními převodovkami typu G (výstupní hřídel ∅12 mm). Nyní se nabízí možnost montáže těchto motorů také s čelními převodovkami řady P s výstupní hřídelí ∅15 mm a to jak ve verzi PB se čtvercovým rámem, tak i ve verzi PF s přírubovým rámem (patkami).

Toto řešení může být pro zákazníky zajímavé především z hlediska dosažení většího krouticího momentu na výstupu převodovky při zachování stejného výkonu motoru a také jeho zástavbové délky.

U čelních převodovek typové řady G je krouticí moment omezen do 9,8 N.m a při převodových poměrech nad 1:50 tak nemohl být plný výkon motoru díky tomuto omezení zužitkován.

Indukční motory o výkonu 40W navíc nemají na rozdíl od výkonnějších modelů vlastní chlazení ventilátorem a díky tomu je zástavbová délka motoru kratší o 22 mm v porovnání s 60W indukčním motorem s ventilátorem.

Výše uvedené problémy řeší čelní převodovky typu P, které umožňují trvale přenášet dvakrát větší krouticí moment na výstupu, to znamená až 19,6 N.m aniž by bylo nutné použít výkonnější motor.

  1. základní rozměry 40W indukčního motoru s čelní převodovkou řady P

 

  1. čelní převodovky řady P jsou použitelné s těmito kategoriemi 40W AC motorů:

indukční motory, reverzační motory, indukční motory s brzdou, indukční motory s brzdou a spojkou, momentové motory, indukční motory s regulací rychlosti (kromě stejnosměrných motorů).

 

Více informací včetně katalogových listů najdete v příslušné produktové kategorii.
Další aktuality