Robotické frézování není žádná věda - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Robotické frézování není žádná věda

Víceosá fréza realizovaná pomocí robotické ruky a vysokorychlostního vřetena se ve výrobách nasazuje čím dál častěji pro obrábění dřeva, plastu či hliníku. Toto řešení je rychlé, elegantní, velmi variabilní a v neposlední řadě i cenově dostupné. Naše komponenty jako cykoidní převodovky NABTESCO či vřetena s automatickou výměnou HITECO můžete nasadit prakticky na jakéhookliv robota.

Na fotografii můžete vidět robot KUKA , na kterém je osazeno vřeteno HITECO POWERTECH a rotační stůl je ralizován řešením integrované cykloidní převodovky RS od  Nabtesco. Cykloidní převodovky Nabtesco jsou přímo podporovány řízením robotů… tedy rotoční stůl RS je osazen servomotorem KUKA a ten je přímo ovládán z centrálnho rozvaděče robota (velmi elegantní a funkční řešení).

 

Řada RS je kompaktním řešením pro otočné polohovací stoly. Toto řešení obsahuje kompletní šasi se zabudovanou cykloidní převodovkou. Toto spojení pak umožňuje až zatížení 9000 kg s přesností pod 1 arcmin. Vzhledem k použítí cykloidní převodovky se můžete spolehnout na dlouhodobou životnost a nízký profil celého systému RS.

Více informací … 

 

 

Vřetena s automatickou výměnou nástrojů řady ROBOTECH patří mezi to nejlepší na co je v současnosti možné na trhu narazit a jsou plně přizpůsobené k připojení k robotovi. Vřetenové motory od italského výrobce HITECO vynikají především vysokým výkonem, silou točivého momentu, bezproblémovou instalací a vysokou mírou spolehlivosti.

Více informací …

Pokud máte podobný projekt, neváhejte se na nás obrátit a najdeme vhodné řešení. Rádi poradíme i s výberem CAD/CAM systému řízení robota.
Další aktuality