Ploché převodovky s motory pro kotle na biomasu řady FireTecno - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Ploché převodovky s motory pro kotle na biomasu řady FireTecno

Kotle na spalování pelet, uhlí a štěpky procházejí od šnekových převodovek na převodovky ploché. Jde o kompaktní, účinné a energeticky nenáročné převodovky vhodné především pro pohony dopravníků na dodávku paliva do kotlů a jejich následné odpopelnění. Ploché převodovky od výrobce Transtecno KFT105, KFT146 jsou velmi flexibilní a ve spojení s elektromotorem dosahují vysoké účinnosti. Vhodné zejména v sestavě s motory o výkonech 25W, 402, 60W, 90W nebo 120W.

Klíčové vlastnosti, které dělají převodovky KFT ideálním řešením:

1. Tichý chod – malé rozměry jedno-fázových motorů snižují vibrace na minimum (možnost osazení krokovými motory).

2. Nízká energetická spotřeba – ploché převodovky dosahují až dvojnásobné účinnosti oproti převodovkám šnekovým. To znamená nižší nároky na spotřebu, výkon a zátěž motoru.

3. Žádné tření – vzhledem k statickému tření šnekových převodovek je potřeba použití vyššího točivého momentu. Nový pohon KFT105 však tento problém nemá a proto může poskytovat maximální točivý moment.

4. Kompaktní velikost – motor s převodovkou KFT105 do tvaru „L“ je ideální pro montáž na šnekový dopravník (velikost převodovky zmenšena na minimum).

5. Široký rozsah převodů – převodové poměry od 1: 20,57 do 1: 929,40 umožňují nízké výstupní otáčky i se 4-pólovými AC motory.

6. Dostupnost v různých výkonech – 25 W, 40 W, 60 W, 90 W a 120 W.

7. Bezpečnostní zařízení – tepelné čidlo PTO, které je nezbytné pro zachování životnosti motoru.

 

Díky svým vlastnostem je možné motor s převodovkou KFT použít v mnoha průmyslových aplikacích. Velmi často je používán v tepelné technice při montáži na šneku pro podávání paliva (pelety, štěpka, uhlí) či odstranění popela, tzv. odpopelnění. Kompletní informace o dané řadě převodovek naleznete zde na odkazu nebo přímo kontaktujte naše odborníky.
Další aktuality