Modulární pohony TRANSTECNO – ALU - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Modulární pohony TRANSTECNO – ALU

Mezi zákazníky často vyhledávané komponenty z širokého portfolia společnosti RAVEO s.r.o. bezpochybně patří řada kvalitních hliníkových převodovek ALU. Vynikají především nízkou hmotností, modulární konstrukcí, bezúdržbovým provozem a velkou životností. Převodovky z této řady pokryjí přenos krouticího momentu až do 1000 N.m, čímž vyhoví i užití v náročných aplikacích. Velkou výhodou hliníkových převodovek řady ALU je modularita jejich konstrukčního systému, který poskytuje různým druhům převodovek identické konstrukční prvky a díly jako jsou vstupní nebo výstupní příruby, plné hřídele, reakční ramena a jiné. Tato unifikace je výhodná nejen z pohledu redukce nákladů a výrobních kapacit, ale zejména svou krátkou dostupností z hlediska doručení ke klientovi.

Velké skladové zásoby a krátké dodací termíny

Společnost RAVEO s.r.o. drží pevnou skladovou zásobu často odebíraných hliníkových převodovek a kompatibilních dílů. Ta spolu s krátkým dodacím termínem zaručuje dodávku objednaných komponent zákazníkovy do několika hodin od obdržení objednávky.

Modelovou řadu ALU tvoří tyto reduktory s hliníkovou konstrukcí:

–          šnekové převodovky řady CM/CMM;

–          kuželočelní převodovky řady CMB;

–          čelní převodovky řady CMG;

–          mezistupně P/PU;

–          ploché převodovky ATS/FT/KFT105.

Více informací o fungování a principu těchto převodovek naleznete zde. 3D modely jsou rovněž dostupné na našich internetových stránkách.

Variabilita převodových poměrů a výstupních otáček

Široký rozsah převodových poměrů těchto převodovek poskytuje velkou variabilitu výstupních otáček a jejich vhodné přizpůsobení potřebám dané aplikace. Všechny převodovky jsou plněny vysoce viskózním mazivem pro celou dobu životnosti, čímž odpadá nutnost pravidelné údržby a současně tím zvyšuje výrobní kapacitu produkce strojního zařízení. V případě větších množstevních odběrů poskytuje výrobce převodovek také různé zakázkové úpravy těsnicích gufer, maziva, konstrukce aj. pro použití v prostředí s extrémními podmínkami (vysokou či nízkou okolní teplotou) nebo např. se vzájemným uspořádáním spřažených převodovek.

Kromě konvenčních asynchronních motorů lze převodovky řady ALU s velkou výhodou osadit také stejnosměrnými motory, BLDC motory, krokovými motory či servomotory. Díky kvalitnímu Customer Care servisu nabízí společnost RAVEO s.r.o. zakázková řešení na míru pro různé aplikace pohonné techniky včetně odborných konzultací. Ty zahrnují návrh řešení, vlastní projekci a možnost dodávky speciálních montážních přírub.

Aplikace převodovek s certifikací ATEX ve výbušném prostředí

Hliníkové převodovky řady CM, CMB, CMG a ATS mimo výše uvedené splňují přísná kritéria z hlediska certifikace ATEX pro použití ve výbušném prostředí s homologací skupiny zařízení II, kategorie 3G c k IIB T4 (135°C) a 3D c k T4 = (135°C), které zajišťují pohyb v zařízeních a strojích ve výbušném prostředí. Všechny zmíněné převodovky podléhají směrnici 94/9/ES (ATEX), resp. od 20. 4. 2016 se směrnicí EU 2014/34/EU (ATEX), skupina zařízení II, kategorie 3, provedení II 3GD, pro použití na evropském trhu.

 

případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na naše odborníky a to na telefonu +420 577 700 150 nebo skrze internetový formulář na www.raveo.cz.  Rádi Vám poskytneme ucelené řešení pohonu včetně technické podpory.
Další aktuality