Krokové motory se zpětnou vazbou a EtherCAT komunikací - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Krokové motory se zpětnou vazbou a EtherCAT komunikací

Krokové motory s integrovaným enkodérem  EZI-SERVOII druhé generace mají nově integrovanou komunikaci EtherCAT, které je velmi oblíbená především díky rychlosti a jednoduché implementaci. Hybridní krokové motory EZI-SERVOII mají nově pokročilé buzení motoru což umožňuje navýšení kroutícího momentu až na 150 procent nominálního momentu.

 

Základní vlastnosti krokových motoru EZI-SERVO2 EtherCAT:

Řízení krokových pohonů pomocí sběrnice EtherCATEzi-SERVO II využívá vysokorychlostní sběrnici EtherCAT (100Mbps – full-duplex). Ezi-SERVO2 se chová jako slave modul s podporou EtherCAT(Coe) s profilem CiA402. Driver podporuje poziční a rychlostní řízení s možností homingu.
Zpětná vazbaEzi-SERVO II je systém založený na spojení optického enkodéru s krokovým motorem a inteligentním řízením. Toto spojení pak zaručuje přesné polohování s rychlostí zpětné vazby 25 micro sekund. Tento systém je obzvláště výhodný při náhlé změně zatížení, čímž brání ztrátě synchronizace. Zpětná vazba tak dává úplně nové možnosti využití krokových motorů.
Řízení proudu dle aktuální zátěžeEzi-SERVO II má integrované řízení proudu v závislosti na reálné zátěži. Tato funkce má význam z hlediska účinnosti motoru a také malému zahřívání krokového motoru.
Špičkový moment až 150 procentU krokových pohonů Ezi-SERVO II lze využít u akcelerace a deakcelerace až 150 procent  nominálního krouticího mementu. Nově je tato funkce známá ze servo- technologie také využitelná u krokových motorů.

 

Více technických informací naleznete zde.
Další aktuality