Společnost RAVEO představuje na českém trhu inovativní enkodér MIG - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Společnost RAVEO představuje na českém trhu inovativní enkodér MIG

Velmi kompaktní enkodér MIG NOVA+ je dostupný s rozlišením 1 až 2048 pulsů na otáčku. Enkodér se skládá z vulkanizovaného magnetického kroužku, který se jednoduše upevní na hřídel motoru a příruby, v které je osazena elektronika enkodéru. Příruby mají standardní IEC rozměry a díky tomu lze enkodéry MIG bez problémů osadit na všechny konvenční motory.

MIG NOVA+ je inovativní svým způsobem montáže na motor. U standardních enkodérů je nutno upravit hřídel motoru pro možnou zadní montáž. Motor musí mít delší kryt ventilátoru a tím tak vznikají velké problémy s instalací dalšího příslušenství, jako je brzda nebo nezávislé chlazení. Všechny tyto problémy řeší právě enkodér MIG, který se instaluje na přední stranu motoru (je možné osazení také na straně ventilátoru).

Toto řešení je také jedinou možnou variantou pro pohony, které jsou již nasazeny v plném provozu. Tento chytrý způsob integrace umožňuje použití i v prostředí s požadavkem na vysoké krytí – jako je například potravinářský průmysl a to bez dalších nákladů na dodatečné krytí. S minimální šířkou zástavby 7mm je kompletní pohon pouze nepatrně delší. Toto spojení navíc zaručuje ochranu enkodéru před mechanickým poškozením.

Přehled základních parametrů:

·         maximální rychlost: 6 000 ot/min-1 (1 024 pulzů); 3 000 ot/min-1 (2 048 pulzů)

·         krytí: IP 55, IP 67

·         napájení: 5-24 VDC

·         výstupní signály: pulzy A90° B a A90° B negované

·         maximální frekvence: ≤100 kHZ

·         tolerance hřídele motoru: 0,2 mm axiálně; 0,05 mm radiálně

 

Podrobné informace, parametry a rozměry naleznete na našich oficiálních internetových stránkách nebo se přímo obraťte na naše odborníky +420 577 700 150.

 
Další aktuality