Představení nových servodriverů AKD®2G na veletrhu PACK EXPO v Las Vegas! - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Představení nových servodriverů AKD®2G na veletrhu PACK EXPO v Las Vegas!

Snadné použití, výkon a flexibilita – to vše přišlo na trh již s první generací servodriverů AKD. Na veletrhu PACK EXPO v americkém Las Vegas (Nevada), však byla návštěvníků a zákazníkům představena druhá generace servodriverů AKD®2G, která se objeví na trhu v roce 2018.

Intuitivnost a jednoduchost!

Začátek a instalace AKD®2G je snadná díky Plug-and-Play kompatibilitě s motory Kollmorgen a rozhraním Workbench, které je známé pro svoji jednoduchost a mnozí zákazníci s ním mají zkušenosti. Fyzické připojení driveru je velmi intuitivní a jednoduché. Hybridní konektor je optimalizován pro motory s jedním kabelem, standardem jsou I/O pružinové svorky designované a navrhnuté pro rychlé a bezproblémové připojení ovládacích signálů, které jsou opticky odděleny.

AKD®2G je rychlý

Díky použité technologii s názvem Multicore Compute Engine – Servo, AKD®2G je tak ve srovnání s jinými servopohony až několikanásobně rychlejší. Nová konstrukce tak umožňuje bezproblémovou změnu zatížení s velmi rychlou aktualizací rychlosti proudové smyčky (1,28 μs). Aktualizace rychlostí a polohových smyček jsou také vedoucími na trhu (62,5 μs a 250 μs).

Z pohledu bezpečnosti bude AKD®2G nabízeno s důležitými bezpečnostními funkcemi ve formě bezpečného řízení brzd (SBC) a testu bezpečné brzdy (SBT), který nabízí efektivní a nákladově přívětivý způsob zajištění svislých os bez nutnosti ochranného oplocení.

Modularita a design

S modulárním designem je AKD®2G flexibilní a schopný uspokojit potřeby téměř jakýchkoliv aplikací a to i s řešením, které je zakázkové. Servodriver od Kollmorgenu umožňuje uživateli velmi jednoduše určit a specifikovat vlastnosti, které budou přímo na míru vyhovovat konstrukčnímu řešení stroje. Pro optimalizaci systému je k dispozici několik možností sběrnice, včetně zařízení EtherCAT® & FSoE a CANopen®. Bezpečnost může být integrována do měniče i do volitelného modulu Safe Motion Monitor (SMM). Flexibilita nabízená v driveru AKD®2G umožňuje uživateli snadno vybrat jednotku, která je vhodná pro jeho stroj.
Další aktuality