Nový přírubový enkodér MIG AST s absolutním odměřováním (Volty.cz) - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Tisk

Nový přírubový enkodér MIG AST s absolutním odměřováním (Volty.cz)

Volty.cz | PDF verze

Od uvedení přírubového enkodéru MIG NOVA+ na český a slovenský trh si získalo toto inovativní řešení u našich zákazníků velkou oblibu. Je to dáno především jedinečnou konstrukcí, minimálními zástavbovými rozměry a jednoduchou montáží na přírubu motoru. Nyní výrobce představuje zcela nové provedení s absolutním odměřováním polohy – MIG AST.

 

Jedná se o jedno-otáčkový (Single Turn) absolutní enkodér s rozlišením až 18 bitů na otáčku. K dispozici jsou dvě základní komunikační rozhraní a to BiSS nebo SSI. Stejně jako v případě MIG NOVA+, i MIG AST může být použit ve vysokých rychlostech až do 6000 ot/min, což splňuje z hlediska dynamiky i ty nejnáročnější aplikace.

Přírubový enkodér se skládá z vulkanizovaného magnetického kroužku, který se jednoduše upevní na hřídel motoru a příruby, ve které je osazena elektronika enkodéru. Příruby mají standardní IEC rozměry a díky tomu lze enkodéry MIG bez problémů osadit na všechny konvenční motory.

Přírubový enkodér řady MIG je inovativní svým způsobem montáže na motor. U standardních enkodérů je nutno přizpůsobit hřídel a zadní část motoru tak, aby bylo možné enkodér instalovat na motor. Díky těmto úpravám musí mít motor delší kryt ventilátoru. Současně s tím také vznikají komplikace s instalací dalšího příslušenství, jako je brzda a nezávislé chlazení. Všechny tyto problémy řeší pravě enkodér MIG, který se instaluje na přední stranu motoru (lze jej osadit také na straně ventilátoru).

Toto řešení je také jedinou možnou variantou pro pohony, které jsou již nasazeny v plném provozu. Tento chytrý způsob integrace enkodéru umožňuje použití i v prostředí s požadavkem na vysoké krytí – jako je například potravinářský průmysl a to bez dalších nákladů na dodatečné krytí. S minimální šířkou zástavby 7 mm se kompletní pohon jen minimálně prodlouží. Toto spojení navíc zaručuje ochranu enkodéru před mechanickým poškozením.

Klíčové vlastnosti přírubového absolutního enkodéru MIG AST:

  • robustní a nárazuvzdorný vulkanizovaný plastový magnet,
  • vhodný pro konvenční elektromotory s přírubou standardu IEC,
  • velmi stabilní bezkontaktní měření signálů,
  • zcela chráněno proti nečistotám, kapalinám a korozi,
  • prodlouží celkovou délku motoru maximálně o 7 mm,
  • montáž nevyžaduje prodloužený kryt ventilátoru ani delší hřídel.

Podrobné technické informace, katalogový list a uživatelské manuály naleznete na www.raveo.cz. Více informací se rovněž dozvíte u našich specialistů, které můžete kontaktovat na telefonním čísle +420 577 700 150 nebo na emailu info@raveo.cz.
Další aktuality