Nová řada zdvižných převodovek ZIMM ZE/ZE-H - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Nová řada zdvižných převodovek ZIMM ZE/ZE-H

Víte jaké jsou výhody zdvižných převodovek? Znáte převodovky od společnosti ZIMM a jejich novou řadu ZE?

Zdvižné převodovky ZIMM jsou synonymem pro kvalitu!

Nová série ZE a ZE-H je evolucí roky ověřené série Z a nese s sebou řadu vylepšení. Pojďme si v prvé řadě vysvětlit co zdvižné převodovky jsou a jak fungují.

Jsou to mechanické lineární pohony, které tvoří šneková převodovka s integrovanými axiálními ložisky, které jsou oporou pro trapézový, nebo kuličkový šroub. Zdvižné převodovky se dělí do dvou skupin podle provedení šroubu na provedení s výsuvným šroubem a s rotujícím šroubem. V provedení s výsuvným šroubem je šnekové kolo opatřeno trapézovým závitem a mění točivý pohyb na přímočarý pohyb šroubu. V provedení s rotujícím šroubem je trapézový šroub pevně spojen se šnekovým kolem a otáčí se spolu s ním. Matice se tedy pohybuje nahoru a dolů.

Hlavními výhodami zdvižných převodovek s trapézovými šrouby oproti jiným systémům jsou: konstrukčně daná samočinná samosvornost v klidovém stavu pohonu, minimální náklady na údržbu, robustní konstrukce, minimální hlučnost a schopnost tlumit rázy.  Zvládají pohyby prováděné horizontálně, vertikálně, tlačně i tažně.

Zdvižné převodovky ZIMM využívají systému dvojitého mazání: odděleně je mazání šroubu a převodovky. ZE série má větší kapacitu pro mazivo a nyní je použité olejové mazivo pro rychlejší pracovní cyklus. Vylepšená robustní konstrukce umožňuje využití plného zatížení ve všech montážních polohách. V neposlední řadě také čistý design, který zajišťuje snadnější údržbu a účinnější nanášení ochranného nátěru, který zabezpečuje ochranu proti korozi.

  • Větší kapacita pro mazivo
  • Vylepšená robustní konstrukce
  • Snížená vůle díky pokročilým technikám obrábění šnekových převodů
  • Vylepšený a praktický design
  • Nová řada s sebou přináší i novou velikost a to ZE – 200 (200kN)
  • ZE – H umožňuje vstupní rychlost až 3000 ot/min

Zdvižné převodovky ZIMM jsou využívané téměř ve všech odvětvích počínaje automatizací, automotive, letectví až po vesmírný výzkum. Najdeme je v textilním průmyslu, kde umožňují spolehlivé polohování i navzdory vibracím, v balícím průmyslu, výrobních strojích nebo i v solárních systémech.

Našim zákazníkům nabízíme všechny řady zdvižných převodovek ZIMM a také všechny možnosti výbavy počínaje spojením s jakýmkoli motorem (AC, DC, servo, direct drive), koncové snímače, kyvné uložení, různé matice, krytování, přenosové elementy a mazání.

ZE 

ZE -H 

Příslušenství 

 
Další aktuality