Nerezové pohony pro potravinářský průmysl - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Nerezové pohony pro potravinářský průmysl

Od roku 2021 bude v platnosti nová legislativa, ze které vyplývá nutnost používat v potravinářském průmyslu pohony s omyvatelnou nerezavějící konstrukcí splňující principy hygienického designu.

Pro zajištění bezpečnosti potravin musí být zpracovatelská technologie navržena tak, aby bylo zajištěno snadné a rychlé čištění, což většinou zahrnuje vysokotlaké čistící zařízení, agresivní chemické prostředky nebo velmi vysoké teploty. Zároveň musí být použitá technologie odolná proti kontaminaci a i v drsném prostředí a intenzivním provozu dlouhodobě spolehlivá a účinná.

Naše pohony z nerezavějící oceli odpovídají těmto náročným kritériím a zajišťují vysokou úroveň spolehlivosti i výkonnosti. Jsou konstrukčně navržené pro maximální bezpečnost potravin. Na povrchu z nerezové oceli se například na rozdíl od hliníku nedrží vlhkost ani nečistoty. Také není nutný povlak a nehrozí tak při vysokotlakém čištění kontaminace potravin v důsledku jeho odtržení. Díky promyšlenému designu a absenci chladících žeber je minimalizováno nebezpečí kontaminace nebo množení bakterií. Elektromotory i převodovky z nerezové oceli splňují nejnovější mezinárodní normy pro bezpečnost potravin (HAACP, EHEDG, FDA).

Pohony z nerezové oceli mají pro tyto specifické aplikace optimální poměr ceny a výkonu. Díky snadné údržbě, spolehlivé výkonnosti i při extrémních podmínkách a tím menšímu počtu výměn a odstávek, jde o efektivní investici a ideální řešení v průmyslu zpracování potravin a nápojů.

Pro další informace se prosím obraťte na naše technické oddělení na telefonním čísle +420 577 700 150 nebo na emailu info@raveo.cz.
Další aktuality