Naše krokové motory slouží k výrobě závodního speciálu – betonové kánoe - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Naše krokové motory slouží k výrobě závodního speciálu – betonové kánoe

Stali jsme se součástí ambiciózního projektu, který se ihned po svém spuštění přihlásil do známých závodů v maďarském Gyoru. Řeč je o speciální závodní kánoi, která je vyrobena metodou 3D tisku, kde se stal základním stavebním materiálem beton místo klasického plastového filamentu. Závody betonových kánoí jsou celosvětovým fenoménem a technologické univerzity z celého světa si tak ověřují a měří své dovednosti.

3D tisku by však nebylo možné dosáhnout, kdybychom v rámci uzavřeného partnerství neposkytnuli Fakultě stavební ČVUT naše krokové motory. V rámci naší široké nabídky si tak vybere opravdu každý a to téměř v jakékoliv aplikaci.

3D betonová kánoe

Prvotním impulzem pro kánoe se stala diplomová práce jednoho ze studentů fakulty, který se inspiroval reálnými tvary těchto speciálů. Betonáž kánoe je velmi náročná, a na malém prostoru musí být v relativně rychlém čase s vojenskou přesností a pravidelnosti prováděny jednotlivé výrobní úkony. Letošní kánoe se zúčastnila i 7. ročníku závodu v maďarském Gyoru na řece Rábě.  Kánoe s názvem U3V Duchess je dlouhá 4,5 metru a váží 101 kilogramů.

RAVEO podporuje mladé talenty

Již před začátkem letošního léta, jsme se dohodli na spolupráci s Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze. Pro naši společnost, již od jejího vzniku byla velmi důležitá podpora českého vysokého školství, výzkumných center a ostatních vzdělávacích institucí. Proto nás vždy velmi těší, když zaznamenáme úspěchy studentů a pedagogů v různých oborech, na kterých se podíleli i naše komponenty.

V současné době jsme partnery nejvýznamnějších vzdělávacích institucí v České republice a toto číslo každoročně roste. Z vysokých škol se jedná například o Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, Vysoké učení technické v Brně, Technickou univerzity v Liberci a nyní i ČVUT v Praze.
Další aktuality