Napsali o nás - časopis Strojárstvo-Strojírenství - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Napsali o nás – časopis Strojárstvo-Strojírenství

KOMPLEXNÍ SORTIMENT LINEÁRNÍ TECHNIKY
Firma RAVEO, s. r. o., patří k předním dodavatelům lineární techniky. V její nabídce naleznete prémiové produkty pro polohování jako jsou lineární vedení, ozubené hřebeny, polohovací systémy, zdvižné převodovky a lineární aktuátory.

LINEÁRNÍ TECHNIKA
Pro lineární pohyb jsou využívány různé typy lineárních jednotek dle požadavku na přesnost, rychlost a kompaktnost provedení. V našem sortimentu najdete jak jednotlivé komponenty, tak i kompletní jednotky které je možno skládat do víceosých systémů.

LINEÁRNÍ VEDENÍ
Z pohledu lineární technologie jde o základní mechanický prvek umožňující přenos síly. Valivé vedení je zprostředkováno pomocí rotujících kuliček v obloukových drážkách, které jsou integrovány ve vozíku. Vozík tak přenáší sílu na vodící kolejnici, která je vyrobena z tvrzené oceli. Vozíčky standardně disponují maznicí, která zaručuje optimální mazací film, snižuje tření a chrání kovové části před korozí.

POLOHOVACÍ SYSTÉMY S INTEGROVANÝM ŘEMENEM
Mechanické polohovací jednotky z hliníkového profilu s integrovaným řemenovým pohonem jsou vhodné pro aplikace, kde je vyžadován lineární pohyb a přesné polohování s vysokou dynamikou. Tu zajišťuje vysoko zátěžový řemen a kvalitní lineární vedení.

POLOHOVACÍ SYSTÉMY S TRAPÉZOVÝM / KULIČKOVÝM ŠROUBEM
Tyto hliníkové polohovací jednotky používají integrovaný trapézový nebo kuličkový šroub pro náhon jezdce nebo výsuv pístnice. Polohovací systém s trapézovým nebo kuličkovým šroubem lze efektivně využít pro aplikace, kde je kladen důraz na vysokou přesnost polohování a velké přenášené síly.

ZDVIŽNÉ PŘEVODOVKY
Zdvižné převodovky jsou prakticky mechanické lineární pohony tvořeny šnekovou převodovkou s integrovanými axiálními ložisky, které jsou oporoupro trapézový či kuličkový šroub.

Provedení s výsuvným šroubem
Šnekové kolo, které je opatřeno trapézovým závitem, mění otáčivý pohyb na přímočarý pohyb šroubu. Trapézový šroub spolu se šnekovým kolem musí být zajištěn antirotačním zařízením proti pootočení v ochranné trubce.

Provedení s rotujícím šroubem
Trapézový šroub je pevně spojen se šnekovým kolem a otáčí se spolu s ním. Matice spojená s zátěží se tedy pohybuje nahoru a dolů.

LINEÁRNÍ AKTUÁTORY
Uplatní se v mnoha aplikacích, kde je vyžadováno lineární přestavení posouvaného břemene z jedné polohy do druhé. Velmi často nahrazují hydraulické písty zejména díky absenci čerpadel či vzduchových hadic.

Využijte široké nabídky, zajímavých cen a rychlého termínu dodání od firmy RAVEO, s. r. o., jakožto tradičního dodavatele komponent lineární techniky.

Těšíme se na vás na MSV v Brně
v pavilonu V, stánek č. 195.

 

 
Další aktuality