Magnetické MICRO enkodéry MEM22 pro stejnosměrné motory - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Magnetické MICRO enkodéry MEM22 pro stejnosměrné motory

V naší nabídce nově najdete magnetické inkrementální enkodéry řady MEM22 pro odměřování polohy a otáček stejnosměrných elektromotorů. Jsou určeny především pro kartáčové EC/ND a bezkartáčové BL elektromotory ve verzi s oboustrannou hřídelí, která umožňuje montáž tohoto typu enkodéru. Micro enkodéry MEM22 jsou velice kompaktní, na délku zabírají pouze 21,9 mm a svým průměrem nepřekračují 22 mm. Způsob odměřování je inkrementální se třemi kanály, z toho jsou dva kvadraturní obdélníkové signály A, B (posunuté vůči sobě o 90°) a třetí indexovací kanál I s 1 pulzem n otáčku. Zatímco monitorováním a vzájemným porovnáváním kanálů A a B lze získat informaci o směru a rychlosti motoru, indexovací signál I slouží k orientaci, respektive zjištění výchozí (referenční) polohy.

Magnetické enkodéry MEM22 nabízí širokou škálu rozlišení a uzpůsobení pro různé průměry hřídelí. Rozlišení je možno vybírat z rozsahu 1~1024 pulzů na otáčku. Co se týká montáže na hřídel, enkodéry MEM22 lze instalovat na hřídele o průměru 2,0~8,0 mm. Napájení micro enkodérů MEM22 může být 5 VDC v logické úrovni TTL nebo 8~30 VDC v logické úrovni HTL. Prostřednictvím dodávaného signálového kabelu se zásuvným MOLEX konektorem jednoduše propojíte enkodér s nadřazenou řídicí jednotkou.

Více informací k tomuto produktu včetně možnosti stažení dokumentace a CAD modelů najdete v příslušné produktové kategorii.
Další aktuality