Krokový motor Phytron na Marsu! - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Krokový motor Phytron na Marsu!

Náš další krokový motor, který se dostal na Mars! S přistáním roveru Persevance je na Marsu aktivní další krokový motor Phytron, který máme také v nabídce. Motor je součástí přístroje SuperCam, který má analyzovat známky života na Marsu.

V roce 2020 se na Mars dostal rover Perseverance M2020, který má zkoumat prostředí na Marsu a zjistit tak, zda je, nebo dříve bylo vhodné pro životPo projektech Curiosity (2012) a Insight (2018) byla Perseverance od NASA třetím marsovským vozítkem, které se spoléhalo na přesnost a spolehlivost krokových motorů od německé společnosti PHYTRON GmbH. 18. února 2021 přistál zhruba 1025 kilogramů vážicí rover na Mars, po letu trvajícím 204 dnů a uražené vzdálenosti téměř 480 milionů kilometrů od Země. Jeho cestovní rychlost byla více než 39 600 km/h. 

S náklady na vývoj ve výši 2,2 miliardy USD je Perseverance považována za nejdražší vozidlo na světě – a pravděpodobně také ve vesmíru. 

Součástí roveru je i krokový motor z našeho portfolia od společnosti Phytron, který je konkrétně v systému SuperCam. Hlavní funkcí systému SuperCam je zaostřovat na přesně zvolený cíl. Pomocí fotoaparátu, laseru a spektrometru hledá organické sloučeniny, které by mohly souviset se životem na Marsu. SuperCam dokáže za pomoci laserových paprsků identifikovat chemické složení hornin a minerálů až na 7 metrů, a díky tomu může správně vyhodnotit i prvky na které nedosáhne robotickou paží. 

 

Série krokových motorů phySPACE od společnosti Phytron je výsledkem více než 30 let zkušeností s vesmírnými aplikacemi a více než 1 000 motorů Phytron ve vesmíru. 

Řada krokových motorů PhySPACE odolává vibracím, záření a změnám vysokých teplot. Díky exkluzivnímu použití materiálů vhodných pro ECSS kombinuje phySPACE vysoké požadavky na použití v ultravysokém vakuu s optimalizovanou hmotností, nízkým magnetickým zářením, vynikající přesností a mimořádnou robustností. 

Více informací o PhySPACE…
Další aktuality