Kompaktní asynchronní motory do nepříznivých podmínek s třídou krytí IP66 - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Kompaktní asynchronní motory do nepříznivých podmínek s třídou krytí IP66

Sháníte kompaktní asynchronní motory s vysokým krytím IP66? V tom případě tady pro vás máme motory SM, které byly konstrukčně přepracovány tak, aby jejich zástavba byla co nejjednodušší.

Tato řada AC elektromotorů disponuje velmi zajímavými parametry jak z hlediska elektrických, tak i mechanických vlastností. Jednou z klíčových vlastností těchto elektromotorů je jejich kompaktní velikost ve srovnání s konvenčními AC elektromotory. Design s hranatou skříní u řady SM výrazně redukuje zástavbové rozměry pro montáž do stroje. Díky inovativní technologii a magnetickým plechům M800-50 A (IE1) a M400-50 A (IE3) se podařilo redukovat motor na šířku i délku a dosáhnout tak menších rozměrů při zachování stejného výkonu motoru.

Další nespornou výhodou asynchronních elektromotorů řady SM je vysoká třída krytí IP66, která splní nároky většiny aplikací určených pro venkovní použití. Takto vysokého stupně krytí bylo možné dosáhnout díky O-kroužkům, těsněním a osmi neprůchodným otvorům v přírubě.

Tyto elektromotory jsou dostupné s jednofázovým (řada SMM), i třífázovým napájením (řada SMT). Jednofázová varianta má napájení 1×230 VAC/50 Hz. Třífázová varianta má napájení 3×230/400 VAC při frekvenci 50/60 Hz.

Skříně těchto elektromotorů jsou dodávány ve dvou sériových provedeních. Prvním typem je zcela uzavřená varianta bez ventilace (TENV) nebo druhý typ, který je rovněž uzavřený, avšak s chlazením za pomoci vlastního ventilátoru (TEFC).

Asynchronní elektromotory řady SM jsou opatřeny standardní IEC přírubou B14 a lze je tak díky tomu kombinovat s naprostou většinou převodovek z našeho portfolia – např. šnekovými CM/CLkuželočelními CMBčelními CMGplochými FT nebo planetovými převodovkami řady P.

Více informací o produktu v následujícím videu: Asynchronní kompaktní motory SM

Odebírejte RAVEO Youtube kanál, ať vám neuniknou žádné novinky.
Další aktuality