Díky optimalizaci servomotorů může být i váš zemědělský robot přesnější a produktivnější - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Díky optimalizaci servomotorů může být i váš zemědělský robot přesnější a produktivnější

Potřeba snížit provozní náklady, zvýšit produktivitu a minimalizovat dopady na životní prostředí dnes vede k poptávce po zemědělských robotech, které zvládnou úkoly tradičně vykonávané lidskou rukou a lidmi ovládanými stroji jako je sázení semen, plení, aplikace hnojiv, sečení, sklizeň a další.

Dnešní moderní zemědělství také přesahuje do senzorických schopností, což umožňuje monitorovat provzdušnění půdy, fotosyntetickou aktivitu, indexy listové plochy a další biologické faktory. Výrobní technologie a postupy založené na senzorických informacích prokázaly významné úspory nákladů. Mezi tyto technologie patří například mapování výnosů, mapování půdy, řízení strojů s automatickým naváděním a technologie s proměnnou rychlostí pro aplikaci osiv, hnojiv, přípravků na ochranu plodin a vody.

Mnohé z těchto aplikací vyžadují velkou flexibilitu a obratnost robotického pohybu. Ovoce se snadno otlačí a listová zelenina se snadno roztrhne. Poškození vysoce hodnotných skleníkových bylin, hub, rajčat a dalších choulostivých plodin může podstatně snížit ziskovost. I po započtení ušetřených mzdových nákladů robot, který nedokáže tyto úkoly vykonávat s jemností a pečlivostí srovnatelnou se schopnostmi lidských rukou, nepřinese úspory a efektivitu, kvůli kterým se investice do robotiky vyplatí.

Pro konstruktéry zemědělských robotů představují tyto problémy výzvu i příležitost. Úkolem je dodat inteligenci a přesně řízený pohyb, který odliší vašeho robota od stávajících polních robotů ve stejné kategorii, stejně jako od nových robotů vyvíjených vašimi konkurenty.

Zemědělští roboti mohou být autonomní, kolaborativní (schopní pracovat bezpečně v blízkosti lidí) nebo obojí. Mohou pracovat na velkých otevřených polích, například sbírat jablka nebo provádět hubení plevele. Nebo mohou pracovat v kontrolovaných skleníkových prostředích a provádět vysoce přesné úkoly, jako je vyhledávání a ošetřování nemocí nebo jemné zvedání rostlin k provádění kontroly kořenů v hydroponických systémech.

Ve všech případech jsou trendem lehčí průmyslové pohybové systémy, aby se tak zabránilo zhutňování půdy, jsou účinnější v nepřetržitém provozu, kompaktnější pro lepší manévrovatelnost a přesnější pro práci při vysoké rychlosti bez poškození plodin. Tyto vlastnosti pohybu se stávají ještě důležitějšími, protože se stále více prosazuje zemědělství s kontrolovaným prostředím, jako jsou skleníky, aby se umožnila celoroční produkce a zlepšila se kvalita produkce, konzistence a výnos.

 

V rámci našeho portfolia vám můžeme nabídnout širokou škálu zapouzdřených a bezrámových motorů Kollmorgen, které jsou ideální pro použití v polních robotech. Zcela tím mění produktivitu a ziskovost zemědělství.

Servomotory řady AKM a AKM2G nabízejí vynikající hustotu točivého momentu v kompaktním provedení pro použití v trakčních aplikacích. Nízkonapěťové servomotory AKM2G jsou zvláště vhodné pro bateriově napájené trakční systémy, kde efektivní spotřeba energie může výrazně prodloužit pracovní dobu robota mezi nabíjeními.

Všechny servomotory KBM nabízejí přesnost a účinnost s přímým pohonem v kompaktním provedení, které může poskytnout pouze bezrámové řešení. Jsou k dispozici v bezkonkurenčním výběru velikostí, výkonových rozsazích a možnostech, aby vyhovovaly potřebám robotických aplikací od řídících systémů po kloubová ramena robotů a další.

Pro návrh možného řešení pro vaši aplikaci nás neváhejte kontaktovat na info@raveo.cz
Další aktuality