Cykloidní převodovky pro balicí stroje - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Cykloidní převodovky pro balicí stroje

Automatizace balicích strojů zlepšuje efektivitu, zvyšuje produktivitu, zvyšuje spolehlivost procesu balení a snižuje náklady. Není divu, že v oblasti balení produktů zažívá boom. Ať už se jedná o vkládače mezivrstev, stroje na zakládání palet, delta roboty, systémy Scara nebo mobilní robotiku: Cykloidní převodovky zaujímají v tomto odvětví významné místo. Vyznačují se vysokou přesností a dynamikou, stejně jako vysokými převodovými poměry v kompaktním provedení, což je předurčuje k použití ve vysoce výkonných balicích strojích a plně automatizovaných balicích linkách. 

Cykloidní převodovky od společnosti Nabtesco se uplatňují ve všech fázích balicího procesu – ať už v primárním, sekundárním nebo terciárním balení. Zvláště žádané jsou převodovky se středními krouticími momenty až 3 200 Nm. Společnost nabízí také ekonomická řešení pro aplikace citlivé na hygienu v potravinářském a nápojovém průmyslu, zdravotnické technice a farmaceutickém odvětví. Kompaktní, vysoce výkonné převodové systémy se používají jak v servo osách balicích strojů, tak pro vnitropodnikovou dopravu pomocí automaticky řízených vozidel (AGV). 

Díky svému preciznímu portfoliu, rozsáhlému know-how a vysoké úrovni technických znalostí je Nabtesco ideálním řešením pro balící techniku. Vysoce výkonné cykloidní převodovky jsou zárukou efektivních a spolehlivých procesů a posouvají balicí stroje na vyšší úroveň. 

Výhody cykloidních převodovek: 

  • Minimální vůle po celou dobu životnosti (max. ztráta hystereze 0,5 až 1 úhlový bod). 
  • Vysoká torzní tuhost a pevnost v ohybu – i při vysokých rychlostech a velkém zatížení 
  • Vysoké redukční poměry v kompaktním provedení (i 31 a vyšší) 
  • Vysoká odolnost proti rázům (až 500 % jmenovitého točivého momentu) 
  • Integrované hlavní ložisko pro absorpci nadprůměrných axiálních a radiálních zatížení  
  • Velká dutá hřídel pro průchod kabelů a hadic 
  • Hygienicky vyhovující varianty 
  • Minimální opotřebení, dlouhá životnost 

Kontaktujte naše technické oddělení na info@raveo.cz a my vám poradíme s optimálním řešením pro vaše konkrétní aplikace.
Další aktuality