Asynchronní motory řady SM nově v osové výšce IEC 71 - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu
Aktuality

Asynchronní motory řady SM nově v osové výšce IEC 71

Naše nová řada kompaktních asynchronních motorů SM s hranatou skříní se začíná čím dál více prosazovat v provozech. Jejich vývoj proto stále pokračuje a postupně se rozrůstá o nové velikosti skříní, potažmo výkony. Od nynějška máme nově v nabídce tyto elektromotory také s osovou výškou IEC 71, což odpovídá výkonům v rozsahu 0,37~0,75 kW. To je umožňuje nasadit i v náročnějších aplikacích než tomu bylo doposud. V porovnání s konvenčními motory se redukováním skříně u řady SM podařilo výrazně zmenšit jejich zástavbové rozměry. Konkrétně model SM ve velikosti IEC 71B14 má redukovanou šířku skříně přibližně o 22 mm, délku skříně o 36 mm a výšku svorkovnice o 16 mm. Rozdíly v rozměrech dobře ilustrují následující výkresy.

 

 

Velikost konvenčního AC motoru

Délka L (mm)

7124

211

7134

225

 

Velkou výhodu nabízí model třífázového motoru SMT7144 s výkonem 0,75 kW, který je stále dostupný v osové výšce IEC 71, přestože u konvenčních motorů je zpravidla dostupný až od osové výšky IEC 80.

Motory řady SM lze navíc dodat ve dvou provedeních skříní podle druhu zatížení. Pro přerušovaný chod S3 lze zvolit výrazně kratší variantu skříně v provedení TENV, tj. zcela uzavřený motor bez ventilace.

 

Připomeňme, že SM řada se vyrábí v jednofázové i třífázové variantě a disponuje vysokou třídou krytí IP66 pro venkovní použití. Vybírat je aktuálně možno z 10 modelů jednofázových motorů SMM a 13 modelů třífázových motorů SMT. SM motory lze kombinovat s hliníkovými převodovkami ALU z našeho portfolia. Zde je celkový výčet kompatibilních převodovek připojitelných k elektromotorům řady SM:

Více informací k tomuto produktu včetně možnosti stažení dokumentace a CAD modelů najdete v příslušné produktové kategorii.
Další aktuality