MecVel - polohovací systémy - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu

Média Videa

MecVel – polohovací systémy

Modifikovatelnost aktuátorů

Aktuátory lze modifikovat a přizpůsobit jakékoliv aplikaci. Mezi základní parametry patří rychlost, síla a zdvih. Aktuátory lze osadit koncovými snímači nebo rotačními snímači pro polohování. Aktuátory lze také modifikovat z hlediska krytí IP nebo také zástavbových rozměrů. Mezi typické aplikace kde je potřeba celá řada modifikaci patří medicína.

Aktuátory pro lineární pohyb a polohování

Aktuátory jsou velmi elegantním řešením pro polohování. Aktuátor obsahuje motor (AC, DC, krokový, servo) + převodovku + šroub (trapézový, kuličkový). Díky této technologie lze velmi přesně a efektivně polohovat. Prakticky jde o alternativu hydraulických i pneumatických pístů.

Aktuátory pro polohování solárních panelů

Akturátory lze využít například pro polohování solárních panelů čímž se zvyšuje jejich účinnost. Aktuátory lze napájet přímo stejnosměrným napětím a jsou plně samosvorné. Z hlediska krytí lze dodat aktuátory s krytím až IP67.

Zdvižné převodovky pro zvedání platforem

Šroubové polohovací zařízení neboli zdvižné převodovky jsou velmi oblíbeným řešením pro lineární pohyb. Tyto systémy se využívají především díky vysokému zatížení, jednoduché konstrukci a nízké ceně. Mezi typické aplikace patří zvedané stoly, výtahy či lineární polohování u strojů.