FASTECH - krokové motory se zpětnou vazbou - RAVEO - World of motion

Zobrazit menuSkrýt menu

Média Videa

FASTECH – krokové motory se zpětnou vazbou

V následujících video klipech můžete vidět reálné využití a výhody krokových motorů se zpětnou vazbou FASTECH Ezi-SERVO.

Tripoidní robot s krokovými motory FASTECH

Reálná ukázka aplikace krokových motorů EZI-SERVO s planetovými převodovkami APEX DYNAMICS. Řízení krokových motorů je realizováno pomocí interpolačního realtime driveru. Jde o efektivní a cenově nenáročné řešení.

Nízká výstupní rychlost bez vibrací

Jde o demonstraci nízké výstupní rychlosti krokového motoru se zpětnou vazbou bez náznaku vibrací. Této vlastnosti je docílené pomocí zpětné vazby 10000 ppr a vyspělého řídící algoritmu. Tento pohon je velmi vhodný především pro kamerové aplikace.

Rotační stůl s bezpečnostní funkcí

Pomocí krokového motoru se zpětnou vazbou a driveru s pozičním řízením lze velmi elegantně realizovat rotační stůl bez ztráty kroku. Prakticky lze komunikovat s driverem pomocí digitálních vstupů a vyvolávat tak jednotlivé polohy při definované rychlosti (až 3000 ot/min). Lze také realizovat bezpečnostní funkce.

Vysoká rychlost polohování, statická poloha bez vibrací

Technologie EZI-Servo je unikátní díky vysokorychlostnímu zpětnovazebnímu řízení které je realizováno optickým enkodérem (10000 ppr) a driver s 32 bitovým DSP procesorem. Na videu lze vidět rychlé polohování (až 3000 ot/min) bez ztráty kroku. Výstupní hřídel je při statické poloze absolutně bez vibrací a při vychýlení se vrátí zpět do požadované polohy.

Řemenový pohon

Krokový pohon Ezi-Servo je velmi vhodný pro řemenové lineární pohony. Technologie Ezi-Servo umožňuje vysokou dynamiku bez ztráty kroku. Pro naše zákazníky standardně zpracujeme technický i cenový návrh složený z motoru, převodovky, polohovacího systému a driveru.

Šroubový lineární pohon

Spojením krokového motoru Ezi-Servo s kuličkovým šroubem dostanete přesný a dynamický polohovací systém za bezkonkurenční cenu. Pro mnoho aplikací je technologie Ezi-Servo vhodnější než klasický synchronní motor (servo motor).

Vysoká přesnost a opakovatelnost

Krokové motory disponují enkodérem s rozlišením až 30000 pulzů na jednu otáčku. Díky tomu je chod výstupní hřídele naprosto plynulý a přesný. Zpětnovazební řízení s enkodérem zajišťuje vysokou opakovatelnost.

Synchronizace

Drivery Ezi-Servo lze jednoduše synchronizovat pomocí RS485. Díky vysokorychlostním DSP procesorům lze velmi rychle synchronizovat několik krokových motorů. Toto řešení je nejenom elegantní, ale také levné.

Komunikace

Standardní komunikace pro Ezi-Servo je RS485. K pohonům Ezi-Servo dodáváme i interface pro PROFIBUS, DEVICE NET a CC Link. Jsme tak schopní dodat řešení pro komunikace s požadovaným PLC.