DC aktuátor AM4

Přehled parametrů

max. síla: 15 000 N
max. rychlost: 170 mm/s
motor: dle požadavků zákazníka

Nové lineární servo aktuátory od firmy Mecvel jsou určeny pro spojení s konvenčními krokovými a servo motory. Aktuátory jsou dodávány s přírubou dle vybraného typu motoru a to vždy v provedení s kuličkovým šroubem. Aktuálně jsou v nabídce čtyří velikosti a to AM2 až AM4,

Touto jednotkou se MecVel zařazuje mezi výrobce nabízející elektro aktuátoru pro přesné polohovaní. V nabídce samozřemě nechybí standrdní příslušenství které mecVel nabízí i pro ostatní typy AC a DC aktuátorů.

 

 

  • Max síla: 15 000 N
  • Max rychlost: 170 mm/s
  • Motor: dle požadavků zákazníků

Kompletní parametry k tomuto produktu jsou uvedeny v technickém katalogu v sekci ke stažení.

Konfigurátor není k tomuto aktuátoru k dispozici

 

3D modely k tomuto aktuátoru jsou na vyžádání na info@raveo.cz

Příloha Velikost
AM2 - katalog (en) 230.73 KB
AM4 - katalog (en) 2.49 MB

Modifikovatelnost aktuátorů

Aktuátory lze modifikovat a přizpůsobit jakékoliv aplikaci. Mezi základní parametry patří rychlost, síla a zdvih. Aktuátory lze osadit koncovými snímači nebo rotačními snímači pro polohování. Aktuátory lze také modifikovat z hlediska krytí IP nebo také zástavbových rozměrů. Mezi typické aplikace kde je potřeba celá řada modifikaci patří medicína. 

 
     

Aktuátory pro lineární pohyb a polohování

Aktuátory jsou velmi elegantním řešením pro polohování. Aktuátor obsahuje motor (AC, DC, krokový, servo) + převodovku + šroub (trapézový, kuličkový). Díky této technologie lze velmi přesně a efektivně polohovat. Prakticky jde o alternativu hydraulických i pneumatických pístů. 

 
     

Aktuátory pro polohování solárních panelů

Akturátory lze využít například pro polohování solárních panelů čímž se zvyšuje jejich účinnost. Aktuátory lze napájet přímo stejnosměrným napětím a jsou plně samosvorné. Z hlediska krytí lze dodat aktuátory s krytím až IP67.
 

 

 

 
Technická konzultace