ROZŠIŘUJEME SKLADOVÉ KAPACITY LINEÁRNÍHO VEDENÍ CPC

Lineární vedení CPC patří k prémiovým produktům v oblasti lineárního vedení a v oblasti miniaturního provedení patři ke světové špičce.
 
Jelikož se naše pozice na trhu lineárního vedení stále více upevňuje, rozhodli jsme se zakoupit nový, plně automatický stroj pro řezání lineárního vedení. Od této nemalé investice si slibujme ještě kratší doby dodání lineárního vedení a vyšší kvalitu dodaného produktu. S pořízením nového stroje také zdvojnásobujeme skladové zásoby jednotlivých komponent, abychom mohli uspokojit poptávku našich zákazníků.
 
 
Obecně
Už v základním provedení je vozík vybaven kovovým koncovým těsněním, které zabraňuje vniknutí hrubých nečistot a chrání vnitřní jemné těsnění, které zabraňuje vniknutí prachových nečistot. Navíc snižuje ztráty maziva a zaručuje vyšší tuhost vozíku což je velkou výhodou pro dynamické aplikace.
 
Vozíky jsou nabízeny buď standardně s kuličkami, nebo při požadavku na nízkou hlučnost také s kuličkovým řetězem.
 
Nízká hlučnost kuličkového řetězu Standardní systém s kuličkami

Kontaktní bod je mezi kuličky a kuličkovým
řetězem, takže tlak na kuličky je nízký.

Kontaktní bod je mezi jednotlivými kuličkami,
takže tlak na povrch kuliček je vyšší.


Další zajímavostí je fakt, že každý vozík v sobě skrývá zásobník maziva, který je na přání doplněn mazivem.

Standardní lineární vedení ARC/HRC
Standardní kuličkové lineární vedení ARC/HRC je vyráběno ve velikostech 15, 20, 25, 30, 35, 45, 55 a do velikosti 35 je standardně skladem. K jednotlivým kolejnicím nabízíme vozíky v několika základních provedeních jako je přírubové a kompaktní provedení ve třech základních délkách: S, M, L.

Lineární vedení ARC/HR obsahuje čtyři řady cirkulujících ocelových kuliček, které jsou uspořádány v konfiguraci do O a svírají 45°kontakt s ocelovou kolejnicí. Tím je zaručena vysoká zatížitelnost a tuhost.
Mezi hlavní výhody řady ARC/HRC patří vysoká tuhost konstrukce, vynikající dynamické funkce (maximální rychlost 10 m/s a zrychlení 450 m/s2) a ochrana proti prachu dvojitým koncovým těsněním.
 
Široké lineární vedení WRC
Nově nabízíme také široké vedení WRC pro přenos velkých klopných momentů, které je používáno zejména u vertikálních os.
 
Miniaturní lineární vedení MR
Miniaturní provedení patří k chloubám firmy CPC. Ono také výroba lineárního vedení o šířce 3 mm není úplně snadnou záležitostí. Zde firma CPC patří právem ke špičce na trhu a může se chlubit významnými zákazníky v oblasti medicíny a robotických uchopovačů.
Kompletní sortiment je rozdělen do velikostí 3, 5, 7, 9, 12, 15 což zároveň určuje i šířku samotné kolejnice.
Řada MR obsahuje dvě řady rotujících kuliček v unikátním designu, jenž zaručuje vysokou tuhost a přesnost.
Mezi hlavní vlastnosti patří vysoké zatížení a moment, unikátní cirkulace ocelových ložisek, speciální systém mazání a precizní provedení (N standardní, H vysoká, P nejvyšší).
 
V loňském roce CPC poprvé v historii představilo i vedení s válečkovým vedením, které bude tento rok zkompletováno do ucelené řady velikostí a završí se tak kompletní nabídka všech typů lineárního vedení.
 
Na přání jsme schopni dodat kolejnice se speciální povrchovou úpravou. V případě zájmu o větší množství Vám nachystáme individuální cenu dle poptávaného množství.
 
Kolejnice   Vozík
Označení Cena za 1m   Označení Cena za ks
ARC/HRC 15 1496 CZK   ARC 15MS 392 CZK
ARC/HRC 20 1653 CZK   ARC 20MS 502 CZK
ARC/HRC 25 1733 CZK   ARC 25MS 588 CZK
ARC/HRC 30 1814 CZK   ARC 30 MS 818 CZK

 

Jednotlivé řady lineárního vedení naleznete ZDE

Rádi bychom vás informovali o úspěších našeho dodavatele motorů PHYTRON, který se podílel na misi k MARSU s názvem InSight. Jedná se o robotickou meziplanetární sondu americké agentury NASA, určenou k výzkumu povrchu planety Mars, na kterém přistála v průběhu roku 2018....
Jednoduchá a intuitivní instalace, programování, užívání i velká míra flexibility a efektivity v pracovním procesu jsou důvody, které neustále zvyšují poměr využívání robotů vůči lidské práci v oblasti strojírenství. Tento světově rostoucí trend značně zjednodušuje řízení procesů ve výrobě, jak...
Fenomén poslední doby, jsou roboti, kteří spolupracují a učí se od svých lidských spolupracovníků, tzv. coboti. Jednoduše řečeno – coboti a lidé se stávají čím dál tím více bežnými pracovními kolegy. Typickým, i když poněkud sci-fi příkladem je robotická ruka Tonyho Starka ze známého filmu Iron Man, kter...
Začátkem roku navazujeme na rozšiřování našeho portfolia o nové komponenty. Segment asynchronních motorů nově rozšiřujeme o jednofázové a třífázové indukční motory řady SM se čtvercovým rámem. Tyto motory vynikají především menšími zástavbovými rozměry v porovnání s konvenčními AC motory....
Každoročně jsme navštívili veletrh průmyslové automatizace a průmyslu 4.0 SPS IPC Drives v Norimberku (27. – 29. listopadu 2018), kde jsme čerpali nové informace o produktech a novinkách, které nás na trhu pohonné techniky, automatizace a robotiky budou v roce 2019 čekat....
Technická konzultace