řada RVP-C

Kartáčové stejnosměrné motory - řada EC

Přehled parametrů

max. povolené zatížení: 4 000 kg

max. zatížení od středu: 500 mm

⌀ duté hřídele: ⌀85 / ⌀130

povolený START/STOP točivý moment: 7,840 Nm (rotační osa); 9,310 Nm (klopná osa)

vůle v převodech: 1 arc. min.

max. klopný úhel: ±16°

hmotnost: 649 kg

Představujeme kompaktní dvouosé polohovadlo z řady RVP-C. Toto polohovadlo, díky inovativní technologii, využívá pro svůj chod dvou samostatných cykloidních převodovek. Jedna z nich slouží pro ovládání rotační osy, druhá pak ovládá osu klopnou. Polohovadla z řady RVP-C jsou vhodné pro polohovací aplikace zejména v oblasti robotiky, svařování, indexace polohy a jsou velmi vhodné i pro využití v Automotive Industry. Zákazníci je rovněž často instalují do dodatečných robotických pracovišť, která mají široké spektrum využití.

 

 

Polohovadla NABTESCO řady RVP-C je možné spojit se všemi standardními typy servomotorů.  Výhodou jsou velmi kompaktní rozměry a robustnost celého řešení.  Polohovadla RVP lze navíc jednoduše nainstalovat a díky tomu rychle uvést do provozu. Nemusíte se tak tedy obávat zvýšených časových nebo finančních nákladů.

 

Klíčové vlastnosti a výhody:

  • robotický průmysl je ideálním prostředím pro aplikaci převodovek RVP-C (přesné polohování s indexací polohy),
  • převodovka se vyrábí ve dvou variantách - standardní nebo vysokorychlostní provedení,
  • k dispozici je na výběr z širokých převodových poměrů,
  • maximální zatížení převodovky je 4 000 kg,
  • maximální START/STOP výstupní točivý moment činí 7,840 Nm (rotační osa) / 9,310 Nm (klopná osa),
  • vstupní příruby jsou podporované pro všechny běžně dostupné servomotory,
  • k dispozici je široká škála konfigurací (kryty a zátky na míru – v závislosti na typu použitého elektromotoru),
  • vůle v převodech je menší než <1 arc. min.

Tabulka parametrů RVP-C

Model RVP-C40
Max. přípustné zatížení 4,000 kg
Max. přípustná vzdálenost od středu osy 500 mm
Max. klopný moment ± 16°
Ø duté hřídele (rotační/klopná osa) Ø85 / Ø130
Povolený START / STOP točivý moment rotační osa 7,840 Nm
klopná osa 9,310 Nm
Momenty setrvačnosti I
I=GD2/4
*přepočet na konkrétní motor
rotační osa 3,40 x 10-3kg-m2
klopná osa 3,21 x 10-3kg-m2
Vůle  1 arc. min.
Hmotnost 649 kg
Převodový poměr rotační osa 170
klopná osa 706,5
Max. výstupní rychlost rotační osa 17,6 ot/min (1,78/180°)
klopná osa 4,2 ot/min (1,78/16°)
 
 
Maximální zatížení od středu osy v závislosti na klopném úhlu
 
 
 

Konfigurátor pro tento typ produktu není dostupný.

3D modely žádejte na info@raveo.cz.

Příloha Velikost
Katalog_Nabtesco_řada RVP-C (eng) 1.18 MB

 

 

Představení společnosti Nabtesco - korporátní video pro rok 2018

Nabtesco Corporation je japonský výrobce cykloidních převodovek s historií od roku 1925. Firma vznikla spojením dvou společností a to Teijin Seiki a NABCO. V současné době má společnost několik divizí v oblastech automatizace a dopravní techniky. Nabtesco je světovým lídrem ve výrobě cykloidních převodovek a kompaktních pohonů.  V referencích Nabtesca najdete jedničky v oboru kybernetiky, kteří oceňují u převodovek především vysokou  tuhost, přesnot a minimální rozměry. Převodovky Nabtesco využívá více než 60 procent robotů a to celosvětově.

     
 

Princip cykloidní převodovky Nabtesco s výstupní přírubou

Cykloidní převodovky patří prakticky mezi nejvyspělejší reduktory vůbec. Tyto převodovky nabízí max. přesnost, tuhost a zatížitelnost ve velmi kompaktním provedení. Cykloidní převodovky se používají ve velké míře v robotice (Nabtesco má 70 procent trhu). Mezi typické aplikace patří rotační polohovací stoly, zásobníky nástrojů u obráběcích strojů či přesné manipulátory.

     
     
 

Princip cykloidní převodovky Nabtesco s výstupní přírubou a dutou hřídelí

Cykloidní převodovky Nabtesco se využívají pro aplikací kde je nutná vysoká torzní tuhost, přesnost, účinnost a kompaktní rozměry. Nabtesco jako jediný výrobce nabízí rozsah převodových poměrů od 27 do 258. Cykloidní převodovky lze přetížit až o 500 procent. Uvnitř cykloidní převodovky je implementováno centrální ložiko, což umožňuje použít tuto převodovku přímo v kloubu robota či u otočného stolu.

     
 

Integrace cykloidních převodovek do robotů

Cykloidní převodovky Nabtesco jsou celosvětově nejvyužívanější převodovky pro robotiku a využívají je všichni výrobci robotů. Převodovky jsou vyhledávány pro kompaktní rozměry, vysoké převodové poměry, přesnost 1 arc.min a vysokou přetížitelnost (až 5xnominální moment). Pro všechny osy robota máme vhodnou velikost.

     
 

Cykloidní převodovky využívané v CNC obráběcích strojích

Cykloidní převodovky Nabtesco jsou díky malým rozměrům a přesnosti využívané v CNC strojích. Mezi časté využití patří polohování obráběcích hlav, rotační stoly a také zásobníky nástrojů. Mezi zákazníky Nabtesco patří lídři v oboru CNC strojů.

     
 

Cykloidní převodovky pro DELTA roboty

Při konstrukci delta robotů se často konstruktéři potýkají s problém s převodovkami. Technologie delta robotů vyžaduje malé rozměry, vysokou opakovatelnost a rychlost. Cykloidní převodovky Nabtesco – RF jsou uzpůsobené pro tento typ aplikace včetně optimalizace mazání.

     
 

Cykloidní převodovky pro SCARA roboty

Pro SCARA roboty lze využít cykloidních převodovek Nabtesco. Mezi základní benefity tohoto řešení je především vysoká a dlouhodobá opakovatelnost při vysoké dynamice. Cykloidní převodovky Nabtesco je osvědčené řešení pro robotiku mnoho desítek let.

     
 

Cykloidní převodovky pro medicínské aplikace

Medicínské stroje jsou prakticky jedny z nejvyspělejší technologie s požadavky na vysokou užitnou hodnotu a bezpečnost. Cykloidní převodovky jsou odůvodněným řešením pro přesné polohování.

     
 

Cykloidní převodovky Nabtesco pro manipulátory

Mezi velmi časté využití cykloidních převodovek patří integrace do manipulátorů, které jsou využívané jako přídavné osy pro robota. Toto řešení je především využívané u svařovacích robotických buněk. Parametry cykloidních převodovek jsou integrovány prakticky u všech řídících systému robotů. Parametrizace je pak velmi jednoduchá a přídavné osy lze řídit v rámci jednoho systému.

 

 

Technická konzultace