řada RVP-B

Kartáčové stejnosměrné motory - řada EC

Přehled parametrů

max. povolené zatížení: 1 000 kg

max. zatížení od středu: 250 mm (typ RVP-B10C); 400 mm (typ RVP-B10E)

⌀ duté hřídele převodovky: ⌀61 / -

⌀ duté hřídele (ložiskový domek): ⌀90

povolený START/STOP točivý moment: 2,450 Nm (typ RVP-B10C); 3,920 Nm (typ RVP-B10E)

hmotnost: 665 kg; 681 kg; 702 kg; 718 kg (v závislosti na délce rámu a typu polohovadla)

Představujeme kompaktní dvouosé polohovadlo z řady RVP-B. Toto polohovadlo, díky inovativní technologii, využívá pro svůj chod cykloidních převodovek. Polohovadla z řady RVP-B jsou vhodné pro polohovací aplikace zejména v oblasti robotiky, svařování, indexace polohy a jsou velmi vhodné i pro využití v Automotive Industry. Zákazníci je rovněž často instalují do dodatečných robotických pracovišť, která mají široké spektrum využití.

 

Polohovadla NABTESCO řady RVP-B je možné spojit se všemi standardními typy servomotorů.  Výhodou jsou velmi kompaktní rozměry a robustnost celého řešení.  Polohovadla RVP lze navíc jednoduše nainstalovat a díky tomu rychle uvést do provozu. Nemusíte se tak tedy obávat zvýšených časových nebo finančních nákladů.

Klíčové vlastnosti a výhody:

  • robotický průmysl je ideálním prostředím pro aplikaci převodovek RVP-B (přesné polohování s indexací polohy),
  • převodovka se vyrábí ve dvou variantách - RVP-B10C; RVP-B10E,
  • k dispozici je na výběr z širokých převodových poměrů,
  • maximální zatížení převodovky je 1 000 kg,
  • maximální START/STOP výstupní točivý moment činí 2 450 Nm (RVP-B10C) / 3 920 Nm (RVP-B10E),
  • vstupní příruby jsou podporované pro všechny běžně dostupné servomotory,
  • k dispozici je široká škála konfigurací (kryty a zátky na míru – v závislosti na typu použitého elektromotoru).

 

Příklady aplikace:

 

 

Tabulka parametrů RVP-A

Model RVP-B10C RVP-B10E
Max. povolené zatížení 1000 kg
Max.zatížení od středu 250 mm 400 mm
Ø duté hřídele (převodovky) Ø 61 -
Ø duté hřídele (ložiskový domek) Ø 90
povolený START / STOP točivý moment 2,450 Nm 3,920 Nm
Momenty setrvačnosti (I=GD2/4)
*přepočet na konkrétní motor
8,23 x 10-4~2,16 x 10-3kg-m2 8,94 x 10-4~6,68 x 10-3kg-m2
Vůle v převodech RDS, RDP 1 arc.min.
RDR 1,5 arc. min.
Hmotnost 702 kg (délka rámu 2,500 mm) / 665 kg (délka rámu 2,000 mm) 718 kg (délka rámu 2,500 mm) / 681 kg (délka rámu 2,000 mm)
Převodový poměr 100,5 210 66 121
150 258 81 145
- - 101 171
Přípustná výstupní rychlost 20 ot/min (2 sec/180°)

 

Maximální zatížení od středu osy v závislosti na klopném úhlu

 

 

Konfigurátor pro tento typ produktu není dostupný.

3D modely žádejte na info@raveo.cz.

Příloha Velikost
Katalog_Nabtesco_řada RVP-B (eng) 1.07 MB

 

 

Představení společnosti Nabtesco - korporátní video pro rok 2018

Nabtesco Corporation je japonský výrobce cykloidních převodovek s historií od roku 1925. Firma vznikla spojením dvou společností a to Teijin Seiki a NABCO. V současné době má společnost několik divizí v oblastech automatizace a dopravní techniky. Nabtesco je světovým lídrem ve výrobě cykloidních převodovek a kompaktních pohonů.  V referencích Nabtesca najdete jedničky v oboru kybernetiky, kteří oceňují u převodovek především vysokou  tuhost, přesnot a minimální rozměry. Převodovky Nabtesco využívá více než 60 procent robotů a to celosvětově.

     
 

Princip cykloidní převodovky Nabtesco s výstupní přírubou

Cykloidní převodovky patří prakticky mezi nejvyspělejší reduktory vůbec. Tyto převodovky nabízí max. přesnost, tuhost a zatížitelnost ve velmi kompaktním provedení. Cykloidní převodovky se používají ve velké míře v robotice (Nabtesco má 70 procent trhu). Mezi typické aplikace patří rotační polohovací stoly, zásobníky nástrojů u obráběcích strojů či přesné manipulátory.

     
     
 

Princip cykloidní převodovky Nabtesco s výstupní přírubou a dutou hřídelí

Cykloidní převodovky Nabtesco se využívají pro aplikací kde je nutná vysoká torzní tuhost, přesnost, účinnost a kompaktní rozměry. Nabtesco jako jediný výrobce nabízí rozsah převodových poměrů od 27 do 258. Cykloidní převodovky lze přetížit až o 500 procent. Uvnitř cykloidní převodovky je implementováno centrální ložiko, což umožňuje použít tuto převodovku přímo v kloubu robota či u otočného stolu.

     
 

Integrace cykloidních převodovek do robotů

Cykloidní převodovky Nabtesco jsou celosvětově nejvyužívanější převodovky pro robotiku a využívají je všichni výrobci robotů. Převodovky jsou vyhledávány pro kompaktní rozměry, vysoké převodové poměry, přesnost 1 arc.min a vysokou přetížitelnost (až 5xnominální moment). Pro všechny osy robota máme vhodnou velikost.

     
 

Cykloidní převodovky využívané v CNC obráběcích strojích

Cykloidní převodovky Nabtesco jsou díky malým rozměrům a přesnosti využívané v CNC strojích. Mezi časté využití patří polohování obráběcích hlav, rotační stoly a také zásobníky nástrojů. Mezi zákazníky Nabtesco patří lídři v oboru CNC strojů.

     
 

Cykloidní převodovky pro DELTA roboty

Při konstrukci delta robotů se často konstruktéři potýkají s problém s převodovkami. Technologie delta robotů vyžaduje malé rozměry, vysokou opakovatelnost a rychlost. Cykloidní převodovky Nabtesco – RF jsou uzpůsobené pro tento typ aplikace včetně optimalizace mazání.

     
 

Cykloidní převodovky pro SCARA roboty

Pro SCARA roboty lze využít cykloidních převodovek Nabtesco. Mezi základní benefity tohoto řešení je především vysoká a dlouhodobá opakovatelnost při vysoké dynamice. Cykloidní převodovky Nabtesco je osvědčené řešení pro robotiku mnoho desítek let.

     
 

Cykloidní převodovky pro medicínské aplikace

Medicínské stroje jsou prakticky jedny z nejvyspělejší technologie s požadavky na vysokou užitnou hodnotu a bezpečnost. Cykloidní převodovky jsou odůvodněným řešením pro přesné polohování.

     
 

Cykloidní převodovky Nabtesco pro manipulátory

Mezi velmi časté využití cykloidních převodovek patří integrace do manipulátorů, které jsou využívané jako přídavné osy pro robota. Toto řešení je především využívané u svařovacích robotických buněk. Parametry cykloidních převodovek jsou integrovány prakticky u všech řídících systému robotů. Parametrizace je pak velmi jednoduchá a přídavné osy lze řídit v rámci jednoho systému.

 

Technická konzultace