Lineární osy BAHR a jejich oblasti použití

Lineární osy a komplexní víceosé systémy jsou v dnešním průmyslovém světě nepostradatelné a hrají stále významnější roli. 

Poskytujeme produkty nejvyšší kvality, které zahrnují lineární systémy pro všechna průmyslová odvětví. 

Níže Vám popíšeme možné oblasti použití.

 

Skladové systémy

Efektivní vychystávací a skladovací systémy s vysokou mírou flexibility v otázkách plánování prostoru a objemů skladů.                                                                                               

Robotika

Průmyslové roboty musí spolehlivě provádět vysoce dynamické a automatizované pohybové sekvence na trvale vysoké úrovni přesnosti. Požadavky kladené na flexibilní robotické systémy se stále zvyšují zejména v oblasti obsloužitelného pracovního prostoru. S našimi lineárními osami a konceptem sedmé osy přesně tyto požadavky splňujeme.

 

 

Balící technologie

Výkon a spolehlivost jsou v obalové technice životně důležité. Poskytujeme lineární osy, které nabízejí vysokou úroveň bezpečnosti a které bez problémů splňují vysoce dynamické a přesné aplikace. Krátké doby cyklu a vysoká produktivita zajišťují konkurenční výhodu. Také nabízíme varianty v nerezovém provedení pro hygienický design strojů. 

 

3D tisk

Tyto výrobní procesy se často používají při konstrukci prototypů, pro součásti s vysokým stupněm přizpůsobení a se složitou geometrií. Naše lineární osy splňují požadavky 3D tiskáren z hlediska přesnosti, dynamiky a provozní spolehlivosti. 

Nejčastěji jsou naše osy používány pro tripoidni typ 3D tiskáren s možností tisku vysokých výrobků. 

 

Výroba elektronických součástek

V procesní a výrobní technice jsou mechanické součásti stále častěji nahrazovány elektronickými součástmi nebo jsou jimi alespoň řízeny. To vede ke zvýšení složitosti požadavků na bezpečnost. S lineárními osami můžete tuto výzvu jednoduše splnit. Přesnost, kontinuita a spolehlivost.

Chemický a farmaceutický průmysl

Zařízení pro chemický a farmaceutický průmysl musí během celého životního cyklu splňovat nejvyšší standardy kvality a bezpečnosti. A to je přesně to, co nabízíme. Lineární osy BAHR mají certifikaci ATEX.  Oblasti použití jsou například, vakuová technika, technologie čistých prostor a ochrana proti výbuchu.

Paletizační a manipulační systémy

Paletizační systémy vytvářejí automatizované procesy pro manipulaci, která je šetrná k dílům pro jejich optimální kvalitu. Jsou zde vyžadovány přesné a spolehlivé lineární pohyby, úspora místa a snadná integrace do stávajících konstrukcí. Vysoká míra flexibility je proto zásadní. 

 

Automotive

Existuje obrovské množství procesů, které vyžadují koordinaci na montážní lince v automobilovém průmyslu. Rozšiřování produktového portfolia a pravidelná údržba modelů vyžadují vysoký stupeň rychlosti a flexibility. Lineární osy společnosti BAHR Modultechnik poskytují ideální řešení pro tyto aplikace. 

 

Co je T-Smart? Aktuátor T-Smart je aktuátor obsahující integrovanou elektroniku, která umožňuje přes jednoduchý SW nastavit koncové polohy, rychlost, akceleraci a také omezit sílu. Celé nasazení akutáru je tak mnohem jednodušší, protože MCU-PCB umožňuje nastavení parametrů dle vaší aplikace a vše je integrov...
Vážení zákazníci,  letošní ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu je za námi a my bychom Vám chtěli poděkovat, že jste navštívili náš stánek. Z letošního ročníku máme opravdu skvělý pocit a budeme se těšit opět na příští rok.   Tým RAVEO ...
Společnost HITECO představuje novou generaci vřeten ROBOTECH HT2 pro nejnáročnější aplikace. Díky optimalizovanému designu jsou vřetena maximálně všestranná.    ...
Vážení zákazníci, rádi bychom Vás pozvali ve čtvrtek 7.10.2021 od 13:00 na akci RAVEO days. Představíme Vám produkty a novinky z oblasti pohonné techniky v našem novém sídle v Otrokovicích. ...
Po roční pauze se opět potkáme na Mezinárodním strojírenském veletrhu. Připravili jsme si několik novinek, které si nesmíte nechat ujít! Navštivte nás ve dnech 8.-12.11. 2021 v pavilonu V, stánku číslo 104. Těšíme se na vás! ...
Technická konzultace