Miniaturní kuličkové lineární vedení - MR

Přehled parametrů

dynamické zatížení: 190 - 5350 N
statické zatížení: 310 - 9080 N
Velikost 3 / 5 / 7 / 9 / 12 / 15

MR miniaturní kuličkové lineární vedení je přizpůsobeno pro aplikace, kde je požadavek na miniaturní provedení kolejnice i vozíku při zachování vysoké tuhosti. Řada MR obsahuje dvě řady rotujících kuliček v unikátním designu, jenž zaručuje vysokou tuhost a přesnost.

Vlastnosti lineárního vedení MR:

- vysoké zatížení a moment
- unikátní cirkulace ocelových kuliček
- nerezový design vozíků
- speciální systém mazání
- precizní provedení (N standardní,  H  vysoká, P  nejvyšší)
- ochrana proti prachu
 
SS – koncové těsnění
Standardní koncové těsnění hermeticky chrání samotný vozík především před prachem. Těsnění zvyšuje životnost, snižuje spotřebu mazacího tuku a zajištuje tím dlouhotrvající promazání. Těsnění generuje minimální třecí sílu, která neovlivňuje klidný chod samotného lineárního pohybu.
ZZ – koncové těsnění + přídavné mazání
U této konfigurace jsou oba konce vozíku vybaveny koncovým těsněním SS. Mezi tělem vozíku a těsněním jsou integrovány přídavné mazací elementy. Tato konstrukce umožňuje přímé mazání  obou drah rotujících kuliček a tím prodlužuje samotné mazání při snížení nákladů na údržbu. 
 
   
SU – koncové těsnění + spodní těsnění
Vozík je vybaven standardním koncovým těsním a přídavným spodním těsněním, které zabraňuje vstup nečistot do vozíku spodní částí. Toto řešení prodlužuje životnost i délku namazání vozíku. Spodní těsnění vozíku je 0,1 mm od kolejnice a nezvyšuje tak frikční tření. Tato variantu je doporučeno používat.
ZU – koncové těsnění + spodní těsnění + přídavné mazání
Tato konfigurace spojuje prakticky všechny předchozí prvky – SS,ZZ,SU . Vozík je výborně utěsněn proti prachu a nečistotám a také jsou optimálně promazávány obě dráhy rotujících kuliček. Jde o doporučenou konfiguraci.
 
   
EE – koncové těsnění + boční nerezové desky
Přídavné dva nerezové elementy jsou upevněny pomocí nerezových šroubků k tělu vozíků. Toto řešení zvyšuje především tuhost celého vozíku a také odolnost vozíku vůči okolí. Konfigurace je vhodná především pro aplikace kde je vyžadovaný rychlý pohyb až 5m/s a akcelerace 300m/s2.
EZ – koncové těsnění + boční nerezové desky + přídavné mazání
Konfigurace EZ je spojením EE a přídavným mazáním. Přídavné mazání obecně snižuje náklady na údržbu.
 
EU - koncové těsnění + boční nerezové desky+ spodní  nerezové plíšky
Spodní nerezové těsnění maximálně chránní vozík. Tato konfigurace je doporučena pro aplikace kde se vozík může dostat do kontaktu s kovovými pilinami nebo úlomky.
 
UZ - koncové těsnění + boční nerezové desky + nerezové plíšky + přídavné mazání
Tato verze spojuje vlastnosti EU a přídavného mazání. Ve výsledku jde o nejvíce odolnou konfiguraci pro vysoké rychlosti s optimálním promazáváním kuličkových drah.
 
SUE – koncové těsnění + spodní těsnění +zesilují boční desky
Vestavěné spodní těsnění posiluje těsnost proti prachu. Boční zesilující desky chrání boční těsnění proti okolním vlivům.  Tato varianta je nejvíce odolná proti prachu z celé produktové řady.
 
ZUE - koncové těsnění + spodní těsnění +zesilují boční desky + přídavné mazání
Přídavné mazání zvyšuje životnost a snižuje náklady na údržbu.
   

 

Kliknutím na tabulku zvětšíte její velikost.

MR-M SU/ZU MR-M SS/ZZ MR-M SUE/ZUE
MR-M EE/EZ MR-M EU/UZ MR-W SU/ZU
MR-W SS/ZZ MR-W SUE/ZUE MR-W EE/EZ
MR-W EU/UZ    
   

 

Konfigurátor k tomuto typu motoru není k dispozici.

Příloha Velikost
mr3m(step).rar 512.36 KB
mr3w(step).rar 520.94 KB
mr5m step.rar 517.3 KB
mr5w(step).rar 486.04 KB
mr7m(step).rar 368.72 KB
mr7w(step).rar 1014.42 KB
mr9m(step).rar 1.31 MB
mr9w(step).rar 1.31 MB
mr12m(step).rar 1.47 MB
mr12w(step).rar 1.32 MB
mr15m(step).rar 1.29 MB
mr15w(step).rar 1.16 MB
 

Představení společnosti CPC

Představení produktů a závodu společnosti CPC, která patří mezi celosvětové lídry v oblasti lineárního vedení. Na videu je ukázán vývoj, výroba i kontrola tohoto špičkového kuličkového lineárního vedení.

     
 

Výrobní závod CPC

Společnost CPC patří mezi celosvětově uznávané výrobce lineárního vedení. Mezi hlavní produkty, které se snaží neustále inovovat patří standardní kuličkové lineární vedení a miniaturní kuličkové vedení.

     
 

Základní prvky lineárního vedení CPC

Z pohledu linární technologie jde o základní mechanické prvky umožňující přenos síly.Valivé vedení je zprostředkováno pomocí rotujících cirkulujících kuliček v obloukových drážkách, které jsou integrovány ve vozíku. Vozík tak přenáší sílu na vodící kolejnici, která je vyrobena z tvrzené oceli. 

     
 

Aplikace linárního vedení CPC

Z pohledu linární technologie jde o základní mechanické prvky umožňující přenos síly.V následujícím videu je ukázka typické aplikace lineární vedení.

 

 

Technická konzultace