Cykloidní převodovka pro rotační stoly - NT

Cykloidní převodovka pro rotační stoly - NT

Přehled parametrů

výstupní moment: 686 až 2059 Nm
převod: 60
vůle v ozubení: 1 arc.min
možnost připojení ke jakémukoliv elektromotoru
Navrženo pro trvalý (S1) nebo cyklický (S5) provoz.

Velikost NT450 / NT550 / NT650
 
 
 
Cykloidní převodovky řady NT jsou uzpůsobeny pro rotační stoly. V těchto aplikacích cykloidní převodovky vynikají vysokou přesností, tuhostí a vysokou rychlostí.Cykloidní převodovky NT mají velkou účinnost a dlouhodobou opakovatelnost s porovnáním s klasickým šnekovým převodem.
  • účinnost: 80 %
  • přesnost indexace: +/- 2,5 arcsec (s externím enkodérem)
  • opakovatelnost: 1 arcsec (s externím enkodérem)
  • vysoká torzní tuhost
 
Převodovky NT velmi zkracují montáž, protože jsou bezvůlové a nemusejí se jakkoliv parametrizovat.
Konstrukce převodovky dovoluje dlouhodobé rázové zatížení.
 
Model Nominální moment Povolený akcelerační / deakcelerační moment Dovolený  moment Maximální moment Zatížení Momentová tuhost Max. výstupní rychlost Hmotnost

Nm

Nm

Nm

Nm

N

N.m/arc.Min

Ot/min

kg

NT450

686

1,373

4,413

8,826

26,478

11,768

70

15.5

NT550

1,471

2,942

5,394

10,787

32,362

19,613

70

15.5

NT650

2,059

4,119

9,807

19,613

32,362

34,323

70

35.5

 

K tomuto produktu není konfigurátor k dispozici.

3D modely k této převodovce jsou na vyžádání na info@raveo.cz

Příloha Velikost
NT - katalog (en) 2.18 MB

 

 

Představení společnosti Nabtesco - korporátní video pro rok 2018

Nabtesco Corporation je japonský výrobce cykloidních převodovek s historií od roku 1925. Firma vznikla spojením dvou společností a to Teijin Seiki a NABCO. V současné době má společnost několik divizí v oblastech automatizace a dopravní techniky. Nabtesco je světovým lídrem ve výrobě cykloidních převodovek a kompaktních pohonů.  V referencích Nabtesca najdete jedničky v oboru kybernetiky, kteří oceňují u převodovek především vysokou  tuhost, přesnot a minimální rozměry. Převodovky Nabtesco využívá více než 60 procent robotů a to celosvětově.

     
 

Princip cykloidní převodovky Nabtesco s výstupní přírubou

Cykloidní převodovky patří prakticky mezi nejvyspělejší reduktory vůbec. Tyto převodovky nabízí max. přesnost, tuhost a zatížitelnost ve velmi kompaktním provedení. Cykloidní převodovky se používají ve velké míře v robotice (Nabtesco má 70 procent trhu). Mezi typické aplikace patří rotační polohovací stoly, zásobníky nástrojů u obráběcích strojů či přesné manipulátory.

     
     
 

Princip cykloidní převodovky Nabtesco s výstupní přírubou a dutou hřídelí

Cykloidní převodovky Nabtesco se využívají pro aplikací kde je nutná vysoká torzní tuhost, přesnost, účinnost a kompaktní rozměry. Nabtesco jako jediný výrobce nabízí rozsah převodových poměrů od 27 do 258. Cykloidní převodovky lze přetížit až o 500 procent. Uvnitř cykloidní převodovky je implementováno centrální ložiko, což umožňuje použít tuto převodovku přímo v kloubu robota či u otočného stolu.

     
 

Integrace cykloidních převodovek do robotů

Cykloidní převodovky Nabtesco jsou celosvětově nejvyužívanější převodovky pro robotiku a využívají je všichni výrobci robotů. Převodovky jsou vyhledávány pro kompaktní rozměry, vysoké převodové poměry, přesnost 1 arc.min a vysokou přetížitelnost (až 5xnominální moment). Pro všechny osy robota máme vhodnou velikost.

     
 

Cykloidní převodovky využívané v CNC obráběcích strojích

Cykloidní převodovky Nabtesco jsou díky malým rozměrům a přesnosti využívané v CNC strojích. Mezi časté využití patří polohování obráběcích hlav, rotační stoly a také zásobníky nástrojů. Mezi zákazníky Nabtesco patří lídři v oboru CNC strojů.

     
 

Cykloidní převodovky pro DELTA roboty

Při konstrukci delta robotů se často konstruktéři potýkají s problém s převodovkami. Technologie delta robotů vyžaduje malé rozměry, vysokou opakovatelnost a rychlost. Cykloidní převodovky Nabtesco – RF jsou uzpůsobené pro tento typ aplikace včetně optimalizace mazání.

     
 

Cykloidní převodovky pro SCARA roboty

Pro SCARA roboty lze využít cykloidních převodovek Nabtesco. Mezi základní benefity tohoto řešení je především vysoká a dlouhodobá opakovatelnost při vysoké dynamice. Cykloidní převodovky Nabtesco je osvědčené řešení pro robotiku mnoho desítek let.

     
 

Cykloidní převodovky pro medicínské aplikace

Medicínské stroje jsou prakticky jedny z nejvyspělejší technologie s požadavky na vysokou užitnou hodnotu a bezpečnost. Cykloidní převodovky jsou odůvodněným řešením pro přesné polohování.

     
 

Cykloidní převodovky Nabtesco pro manipulátory

Mezi velmi časté využití cykloidních převodovek patří integrace do manipulátorů, které jsou využívané jako přídavné osy pro robota. Toto řešení je především využívané u svařovacích robotických buněk. Parametry cykloidních převodovek jsou integrovány prakticky u všech řídících systému robotů. Parametrizace je pak velmi jednoduchá a přídavné osy lze řídit v rámci jednoho systému.

     

 

Technická konzultace