Ultra kompaktní cyklodní převodovka NABTESCO - RA

Ultra kompaktní cyklodní převodovka NABTESCO- RA

Přehled parametrů

výstupní moment: 167 až 3920 N.m

převod: 80 - 171

vůle v ozubení: 1 arc.min

možnost připojení k jakémukoliv elektromotoru

Navrženo pro trvalý (S1) nebo cyklický (S5) provoz.

Velikost
RA-20EA / RA-40EA / RA-80EA / RA-160EA
RA-20EC / RA-40EC / RA-80EC / RA-160EC
 
 
 
Řada cykloidních převodovek RA je předučena pro aplikace kde je problém s nedostatkem místa. S tímto problémem se setkává mnoho konstruktérů předvším u obráběcích či jednoúčelových strojů. Cykloidní převodovky RA tedy ušetří mnoho problémů při projekci, montáži i seřizování. Převodovky RA dále vynikají vysokou tuhostí i přesností při zachování mnimálních rozměrů.
 
  • jednoduché připojní k požadovanému motoru
  • převodový poměr: 80 až 171
  • výstupní moment: 167 až 3920 Nm
  • přesnost: < 1 arcmin
  • možno přetížit až 5 krát
  • vysoká torzní tuhost

Princip:

 

Typ Jmenovitý moment Akcelerační moment  Stop moment  Klopný moment Torzní tuhost Max. výstupní rychlost Váha
RA-20 167 Nm 412 Nm 833 Nm 3,920 N 49 Nm/min 75 ot/min 14 Kg
RA-40 412 Nm 1,029 Nm 2,058 Nm 5,194 N 108 Nm/min 70 ot/min 25 Kg
RA-80 784 Nm 1,960 Nm 3,920 Nm 7,840 N 196 Nm/min 70 ot/min 35 Kg
RA-160 491 Nm 1,226 Nm 2,453 Nm 5,194 N 147 Nm/min 70 ot/min 77 Kg

 

K této převodovce není konfigurátor k dispozici.

3D modely k této převodovce jsou na vyžádání na info@raveo.cz

 

Princip cykloidní převodovky Nabtesco s výstupní přírubou

Cykloidní převodovky patří prakticky mezi nejvyspělejší reduktory vůbec. Tyto převodovky nabízí max. přesnost, tuhost a zatížitelnost ve velmi kompaktním provedení. Cykloidní převodovky se používají ve velké míře v robotice (Nabtesco má 70 procent trhu). Mezi typické aplikace patří rotační polohovací stoly, zásobníky nástrojů u obráběcích strojů či přesné manipulátory.

     
 

Princip cykloidní převodovky Nabtesco s výstupní přírubou a dutou hřídelí

Cykloidní převodovky Nabtesco se využívají pro aplikací kde je nutná vysoká torzní tuhost, přesnost, účinnost a kompaktní rozměry. Nabtesco jako jediný výrobce nabízí rozsah převodových poměrů od 27 do 258. Cykloidní převodovky lze přetížit až o 500 procent. Uvnitř cykloidní převodovky je implementováno centrální ložiko, což umožňuje použít tuto převodovku přímo v kloubu robota či u otočného stolu.

     
 

Integrace cykloidních převodovek do robotů

Cykloidní převodovky Nabtesco jsou celosvětově nejvyužívanější převodovky pro robotiku a využívají je všichni výrobci robotů. Převodovky jsou vyhledávány pro kompaktní rozměry, vysoké převodové poměry, přesnost 1 arc.min a vysokou přetížitelnost (až 5xnominální moment). Pro všechny osy robota máme vhodnou velikost.

     
 

Cykloidní převodovky využívané v CNC obráběcích strojích

Cykloidní převodovky Nabtesco jsou díky malým rozměrům a přesnosti využívané v CNC strojích. Mezi časté využití patří polohování obráběcích hlav, rotační stoly a také zásobníky nástrojů. Mezi zákazníky Nabtesco patří lídři v oboru CNC strojů.

     
 

Cykloidní převodovky pro DELTA roboty

Při konstrukci delta robotů se často konstruktéři potýkají s problém s převodovkami. Technologie delta robotů vyžaduje malé rozměry, vysokou opakovatelnost a rychlost. Cykloidní převodovky Nabtesco – RF jsou uzpůsobené pro tento typ aplikace včetně optimalizace mazání.

     
 

Cykloidní převodovky pro SCARA roboty

Pro SCARA roboty lze využít cykloidních převodovek Nabtesco. Mezi základní benefity tohoto řešení je především vysoká a dlouhodobá opakovatelnost při vysoké dynamice. Cykloidní převodovky Nabtesco je osvědčené řešení pro robotiku mnoho desítek let.

     
 

Cykloidní převodovky pro medicínské aplikace

Medicínské stroje jsou prakticky jedny z nejvyspělejší technologie s požadavky na vysokou užitnou hodnotu a bezpečnost. Cykloidní převodovky jsou odůvodněným řešením pro přesné polohování.

     
 

Cykloidní převodovky Nabtesco pro manipulátory

Mezi velmi časté využití cykloidních převodovek patří integrace do manipulátorů, které jsou využívané jako přídavné osy pro robota. Toto řešení je především využívané u svařovacích robotických buněk. Parametry cykloidních převodovek jsou integrovány prakticky u všech řídících systému robotů. Parametrizace je pak velmi jednoduchá a přídavné osy lze řídit v rámci jednoho systému.

     

 

 

Technická konzultace