Aktuality

Vážení obchodní přátelé,

na všechny dopadá nelehká doba vlivem pandemie Covid-19. Jednoznačně nejdůležitější je zajištění zdraví, ale také je nutné udržet ekonomiku jako takovou, protože prostředky pro vyrovnání se s touto pandemií budou objektivně vysoké.

Provedli jsme mnoho opatření, které udrží náš provoz v chodu a v maximální kvalitě...

Stejnosměrné elektromotory DKM jsme nově rozšířili o nejvýkonnější model s výkonem 200 W. Stejně jako motory s nižším výkonem, má i tento motor přírubu o rozměrech 90x90 mm a umožňuje tak montáž čelních převodovek typu HBK/HFK či úhlových šnekových převodovek WHD s dutou hřídelí. Díky tomu může generovat za převodovkou výstupní krouticí moment až 20 N.m. Samotný stejnosměrný motor 9DCxxx-200-30 má válcový tvar, jeho celková zástavbová délka činí 162/168,5/183,5 mm v závislosti na napájecím napětí, které může být 12, 24 nebo 90 VDC. Jmenovité otáčky motoru jsou 3000 ot./min s možností regulace prostřednictvím regulátoru PLN nebo DSD-90. Motor dosahuje velké účinnosti 68~75 % podle zvoleného napětí. Je dodáván s hřídelí ve třech provedeních – hřídel s ploškou (opce D), s pero-drážkou (opce K) nebo se spirálovým pastorkem pro připojení k převodovce (opce H). Stejnosměrné elektromotory od DKM jsou vhodnou volbou pro mobilní aplikace nebo aplikace, kde je vyžadováno použití bezpečného napětí.

V naší nabídce nově najdete optické inkrementální enkodéry řady ME22 pro odměřování polohy a otáček stejnosměrných elektromotorů. Jsou určeny především pro kartáčové EC/ND a bezkartáčové BL elektromotory ve verzi s oboustrannou hřídelí, která umožňuje montáž tohoto typu enkodéru. Micro enkodéry ME22 jsou velice kompaktní, na délku zabírají pouze 21,9 mm a svým průměrem 22 mm. Způsob odměřování je inkrementální s jedním nebo dvěma kanály, v druhém případě generují na výstupu dva kvadraturní obdélníkové signály A, B posunuté vůči sobě o 90°. To je výhodné především pro určování směru otáčení a následné vyhodnocování nadřazeným kontrolérem.

Vzhledem ke stále se rozšiřujícímu použití pohonné techniky ve venkovních prostředích vzrůstá zájem o motory s vysokou třídou krytí. Ne jinak tomu je u stejnosměrných elektromotorů, které se díky nízkému a bezpečnému napětí čím dál více prosazují v mobilních aplikacích, které mohou být určeny i pro venkovní použití. Mohou to být např. AGV (automaticky řízené vozíky), různé pojezdové vozy či invalidní vozíky apod. U těchto aplikací je především kladen důraz na vysokou účinnost a spolehlivost pohonu. Mezi další oblasti použití jmenujme např. plničky lahví, čističky a turnikety, kde se často pracuje s tekutinami nebo ve vlhkém prostředí. U takovýchto aplikací jsou kladeny vysoké nároky na ochranu pohonu proti korozi a celkovou odolnost proti vodě. Naše nové produkty proto cílí i na tuto nezanedbatelnou a stále se rozšiřující oblast použití a tak nyní přináší čerstvou novinku v podobě stejnosměrných bezkartáčových motorů BLS s třídou krytí IP66. V současnosti jsou dostupné 3 modely ve velikosti příruby 42x42 mm a se jmenovitým výkonem 52, 78 a 105 W při 4000 ot/min. Jejich napájení je stejnosměrným napětím 24 V. Pro zpětnou vazbu jsou použity Hallovy snímače.

BEGE MIG je magnetický enkodér s extrémně vysokou kvalitou signálu a špičkovým zpracováním vyráběný v Nizozemsku. Jedná se o přírubový typ enkodéru, který se netradičně montuje mezi motor a převodovku. Díky tomu jej lze snadno integrovat do stávajícího pohonu nebo doplnit do zcela nového stroje, aniž by se výrazně prodloužila zástavbová délka pohonu. MIG je kompatibilní prakticky se všemi řídicími systémy a je také velmi vhodný pro optimalizaci stávajících jednotek. Tato patentovaná technologie enkodérů pasuje do každého stroje. V současné době jsou k dispozici verze s inkrementálním i absolutním odměřováním polohy. Schématický obrázek níže znázorňuje a podrobně vysvětluje šest nejdůležitějších vlastností enkodéru BEGE, kvůli kterým byste měli zvážit použití této technologie ve Vaší aplikaci.

Vážení zákazníci a obchodní partneři, děkujeme Vám za spolupráci a projevenou důvěru v roce 2019, velmi si jí vážíme. Dovolte nám, abychom Vám do nového roku 2020 popřáli hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů a už teď se těšíme na nové výzvy v nastávajícím roce (nejen) v oblasti pohonné techniky, automatizace a robotiky. Děkujeme!

Stránky

Technická konzultace