Aktuality

V dnešním videu vám představíme krokové motory se sběrnicí od společnosti Fastech.

Bezkartáčové elektromotory řady BLS mohou být nově doplněny o elektromagnetickou brzdu. Tu lze namontovat na 48V verze elektromotorů BL070.48B a BL210.48E, které jsou vyráběny ve velikosti NEMA 34. Oba modely mají na zadní straně vyvedenou druhou hřídel pro montáž dodatečného příslušenství. Elektromagnetická brzda má výkon 23 W a krouticí moment 4,5 N.m. Je napájena stejně jako zmíněné elektromotory stejnosměrným napětím 48 VDC, přičemž brzda má negativní spínání, tj. je odbrzděna pod napětím. Brzda je navržena jako parkovací (brzdí motor v klidové poloze). Dodáváme ji ve dvou rozdílných provedeních – bez ruční páky (BR) a s ručním odbrzděním (BRL). Druhá varianta nabízí možnost v případě výpadku napájení manuálně odbrzdit a uvolnit motor, což je zejména vhodné pro mobilní a AGV aplikace napájené z akumulátorů.

 

Podívejte se na nové video, ve kterém vám představíme modulární systém převodovek od společnosti Transtecno.

Rozšířili jsme asynchronní elektromotory řady SM o nové modely. AC motory s třífázovým napájením jsou nyní dostupné v osových výškách IEC 80 a 90, přičemž na každou z nich připadají dva odlišné výkony – 0,75 kW a 1,1 kW se vyrábějí ve velikosti IEC 80, zatímco 1,5 kW a 2,2 kW se vyrábějí ve velikosti IEC 90. Posledně zmiňovaný výkon je u čtyřpólových motorů netradičně ve zmenšené velikosti (běžně IEC 100), což je výhodné pro aplikace, které vyžadují minimální zástavbový prostor nebo snížení hmotnosti. Rozšíření se dočkaly i jednofázově napájené motory, které jsou nově k dispozici s osovou výškou IEC 80 a výkonem 0,75 kW. SM řada vyniká především menšími zástavbovými rozměry. V porovnání s konvenčními motory se redukováním skříně u řady SM podařilo výrazně zkrátit šířku i délku motorů. Hranatý tvar těchto motorů a kratší délka umožňuje konstruktérům uspořit další cenné místo ve stroji.

V tomto novém videu vám představujeme asynchronní kompaktní motory Transtecno řady SM s krytím IP66

Připravujeme sérii videí o našich produktech pohonné techniky - podívejte se na díl, kde představujeme kompaktní elektromotory DKM

Stránky

Technická konzultace