Aktuality

V zábavním průmyslu došlo k výraznému posunu od ručního a hydraulického ovládání systémů k ovládání pomocí zdvižných převodovek. Důvodem je hlavně bezpečnost, která je na prvním místě nejen pro here a účinkující, ale také pro publikum. Existuje několik způsobů jak zdvižné převodovky začlenit a zajistit bezpečný pohyb i držení pozice v rámci požadované aplikace. Zaprvé je tam bezpečnostní matice pro pohyb nebo otáčení, v závislosti na typu zdvižné převodovky. Začíná s předem nastavenou mezerou, která je následně sledována. Sledování je možné provádět manuálně, kde pravidelné sledovací intervaly monitorují zmenšující se mezeru. Elektrické monitorování je ideálnější, zvláště pokud je zdvižná převodovka v oblasti se špatným, či žádným přístupem. 

 

Námi nabízené cykloidní převodovky Nabtesco posouvají výkonnost výroby na novou úroveň. S elektrifikací pohonu se automobilový průmysl vydává na nové, udržitelné cesty.  Je na čase opustit zastaralé výrobní metody a přijmout alternativní strategie přičemž cykloidní převody úspěšně pomáhají tuto budoucnost utvářet.

Jakým dalším způsobem lze používat elektrické aktuátory? Námi nabízené lineární pohony se hodí například pro ovládání světlíků, žaluzií, střešních či fasádních oken a střešních poklopů. Jejich výhodou jsou malé zástavbové rozměry, ale zároveň automatizace například oken, které jsou mimo náš dosah. I požární ventilační systémy mohou být vylepšeny aktuátory, které splňují protipožární normy. 

První vyrobený elektromotor, typ E6bV2-088, opustil brány závodu Siemens, tehdy Moravských elektrotechnických závodů, 15. února 1947. Od té doby se jich vyrobily miliony, které poctivě sloužily a dodnes slouží zákazníkům po celém světě.

 

 

Největší a nejuznávanější výrobce cykloidních převodů a dodavatel č.1 převodovek pro roboty Nabtesco, investuje do třetího výrobního závodu, který do roku 2026 zdvojnásobí výrobní kapacitu na dva miliony přesných převodovek ročně.

 

 

Firma Timotion konstruuje elektrické lineární pohony tak, aby vydržely náročné použití v extrémních podmínkách, ve kterých je zemědělská technika nasazena. Nabízíme lineární řešení zemědělské automatizace, které uvedené požadavky plní. Elektrické pohony lze integrovat do sofistikovaných řídicích systémů, kde obsluze poskytují přesnou zpětnou vazbu o poloze a flexibilní řízení rychlosti.

 

Stránky

Technická konzultace